Náročný program Ceské fotbalové ligy fotbalistům MFK Chrudim v tomto týdnu ještě ztížila středeční dohrávka utkání prvního jarního kola v Dobrovici, které bylo odložené kvůli podmáčenému terénu. Chrudimští v něm potvrdili roli favorita a první místo v tabulce. Třetí utkání během týdne (minulou sobotu Chrudim doma porazila Benešov) odehrají v sobotu na hřišti v Tachově.

Dobrovice – Chrudim 1:4

Utkání, v němž byl favoritem chrudimský MFK, začalo tlakem hostí a už ve 4. minutě trefil Krčál tyč domácí branky. Hosté dobývali dál dobývali dobrovickou svatyni a v 19. minutě se prosadil Langr, ale jeho gól nemohl být pro ofsajd uznán. Tlak narůstal a ve 34. minutě se po rohu Kesnera do míče položil Drahoš a hlavou vymetl šibenici domácí branky.

Hosté i nadále byli aktivnější a domácí prakticky do žádné vážnější šance nepustili. Poločas tak skončil zaslouženým vedením MFK Chrudim.
Druhá polovina utkání začala pro domácí skvěle, když po 28 vteřinách prodloužil hlavou Sodomka centr, který zapadl za tyč Mrázkovy branky – 1:1. Hosty však rychlý gól nesrazil a za pět minut si vedení vzali zpět gólem Rybičky po standardní situaci. Než se domácí vzpamatovali, udeřili Chrudimští potřetí a znovu po standardce, kdy si míč do vlastní branky srazil domácí hráč Sodoma – 1:3.

Domácí si vypracovali šanci v 63. minutě, ale na místě byl brankář Mrázek, který si se střelou poradil. V 71. minutě přidali Chrudimští čtvrtý gól a jak jinak než po rohovém kopu. Kesner jako při prvním gólu našel Drahoše a ten z voleje uklidil míč za záda domácího brankáře 1:4. Zkušený tým Chrudimi si pak vedení pohlídal a nepřipustil tak žádné komplikace.

Mladý chrudimský tým opět předvedl velkou vůli po vítězství a utkání v Dobrovici ovládl.

Oslabená sestava

A jak viděl utkání trenér chrudimských fotbalistů Pavel Jirousek? „Věděli jsme, že jedeme na půdu ofenzivního mančaftu, takže jsme na to hráče připravovali za tu chvíli, co jsme měli po sobotním domácím utkání s Benešovem. Ze sestavy nám vypadli dva hráči – Sixta kvůli červené kartě z minulého utkání a Lukáš Kopecký kvůli zranění. Vzhledem k šíři našeho kádru, což je dlouhodobý problém, v současné době tak trochu 'vaříme z vody'," popsal trenér, jaké potíže musel už před utkáním řešit.
„Ale tým se semknul a sehrál velmi dobrý první poločas. Domácí byli zaskočení a prakticky k ničemu se nedostali," chválil svoje hráče Jirousek.

Dvě slabší chvilky

„Trochu jsem se zlobil v úvodu druhé půle, protože i když jsme si v kabině říkali, že chceme pokračovat v aktivní hře, tak si necháme dát za dvacet vteřin gól. Čekal jsem, co to s naším mladým týmem udělá. Semkli se, během následujících deseti minut jsme dali dvě branky a otočili jsme zápas. Domácí stáhli hru na tři obránce, šli na vysoké hráče nahoru a prezentovali se jednodušší a odvážnější hrou Tam jsme na pět minut vypadli trochu z role, než jsme se byli schopní srovnat, ale povedlo se to a přidali jsme ještě čtvrtou branku," přiblížil zbytek utkání chrudimský kouč.

S výkonem svých svěřenců a třemi body byl spokojený: „Musím dneska tým pochválit, protože někteří hráči ještě nemají zkušenosti s touto soutěží, jsou to fotbalisté z naší líhně, ale budeme samozřejmě pracovat dál. Bohužel u Lukáše Kopeckého to vypadá na dlouhodobější zranění a to je pro nás vzhledem k našemu úzkému kádru velké oslabení."

Zdroj: Youtube

„Po vyrovnání jsme se semkli," říkají hrdinové vítězného utkání

Velký podíl na výhře fotbalistů MFK v Dobrovici měla dvojice ONDŘEJ KESNER a PETR DRAHOŠ, jejichž spolupráce zařídila polovinu branek Chrudimi.

„Jeli jsme do Dobrovice s tím, že si chceme odvést určitě tři body. Zápas se vyvíjel dobře, dali jsme první gól ze standardky, kdy Ondra kopnul krásně roh a já jsem se se uvolnil a hlavou jsem dal branku. Po poločase v kabině jsme si řekli, že musíme zklidnit hru a držet balón, ale vzápětí po úvodním hvizdu druhé půle jsme inkasovali. Nás to ale nepoložilo, semkli jsme se, dali jsme další góly a zápas jsme zvládli," nechal se slyšet po utkání Petr Drahoš, střelec dvou chrudimských branek.

Mladý chrudimský tým opět předvedl velkou vůli po vítězství a utkání v Dobrovici ovládl.

Na obě vytáhlému chrudimskému obránci nahrával Ondřej Kesner. „Myslím, že od začátku se nám dařilo a byli jsme lepší v podstatě celý zápas. Dokázali jsme vyhrávat souboje vepředu a sbírat balony, kluci tam výborně přehrávali vysoké stopery soupeře, a to si myslím, že byl klíč k našemu vítězství," hodnotil po utkání chrudimský záložník a pokračoval: „Po poločase jsme zaslouženě vedli, ale jak říkal Petr, dostali jsme hned zkraje druhé půle rychlý gól. Tam jsme asi my i trenéři měli trochu obavu, co to s námi udělá, ale naštěstí jsme rychle dali na 2:1 a pak následovaly další góly."

Chrudimský záložník připomněl i náročný program svého týmu. „Jsme rádi za výhru, nebylo to pro nás v týdnu před tímhle zápase jednoduché," narážel Ondřej Kesner na to, že po sobotním utkání měli hráči MFK jen několik dní volna před středeční dohrávku.

A příliš si neodpočinou ani nyní, protože už v sobotu je čeká další náročné utkání v Tachově. Ten poslal do Chrudimi slušnou „vizitku", když v posledním kole porazil 5:0 Čáslav, takže zřejmě nepůjde o snadný zápas.(spa, mš)