Co na sebe prozradili vítězové okresní části Josef Květenský (Stolany B), který získal rekordních 164 hlasů? A co Roman Netolický z Hlinska, který svým vítěsztvím v krajské části završil „hlinecký hattrick“?

Květenský: „Rezervě Slatiňan můžeme dát i pět gólů“

Vítěze okresní části Josefa Květenského (26 let) ze Stolan rekordní počet hlasů nečekal. „Chtěl bych poděkovat všem, kteří mi ten hlas dali. Samotného mě to velmi překvapilo,“ přiznal Květenský. Ve volném čase se kromě fotbalu věnuje motorkám a myslivosti. „Trofej zatím žádnou nemám, protože ještě nemám zbrojní průkaz,“ vysvětlil fotbalista.

Stolanskou rezervu čeká v dalším kole fotbalové III. třídy doma „béčko“ Slatiňan. „Tipnul bych to na jednoznačnou výhru Stolan,“ usmíval se Květenský. „Hrajeme doma, takže těch pět gólů bychom jim dát mohli.“

A jak vidí záchranářské starosti které má A-mužstvo Stolan v krajském přeboru? „Pevně věřím, že se udrží. Přišel nový trenér, který tomu mužstvu hodně dává, takže by to mělo vyjít,“ dodal na závěr.

Netolický: „Na jaře se nám daří“

Roman Netolický (21 let) napodobil své předchůdce z hlineckého mančaftu Boušku a Slavíka a proměnil svou nominaci do Sestavy kola ve vítězství v krajské části ankety Borec kola.

„Tak teď se nám jako týmu hodně daří a pro Hlinsko je jen dobře, že máme takovou podporu,“ řekl k hlineckému hattricku Netolický.

„V Hlinsku hraju od mladších žáků, chvilku jsem hostoval i v Hradci Králové,“ prozradil na sebe. Kromě fotbalu patří mezi jeho záliby i další sporty, například cyklistika.

Jeho tým čeká v krajském přeboru derby se zachraňujícími se Stolany, jaký výsledek utkání tipuje krajský Borec kola? „Určitě vyhrajeme a bude to tři nula,“ slibuje fanouškům. O pravdivosti jeho slov se rozhodne až na hřišti.