Místní fotbalisté získali z posledních tří zápasů pouhý jeden bod a klesli na čtvrtou příčku tabulky. Pro návrat do starých kolejí proto potřebovali MFKáči ve středečním vloženém kole nutně porazit již jistého sestupujícího – celek FK Čáslav. Středočeši pamatují ještě v nedávné době radostnější časy, po celý ročník ČFL získali pouhých devatenáct bodů a proto měli být pro Chrudimské přijatelným soupeřem.

To se na trávníku také potvrdilo. Domácí začali utkání ve velmi svižném tempu a na první gól čekali jen čtyři minuty, kdy si Sébastien Langr naběhl na centr k zadní tyči a hlavou překonal Dastycha v čáslavské svatyni. Neuběhla ani minuta hry a k další velmi nebezpečné hlavičce se dostal Radouš, tentokrát však zamířil těsně nad horní tyčku. Hosté si vypracovali první šanci až po sedmnácti minutách hry, kdy se po zmatcích v chrudimské obraně dostal k míči Strnad a z hranice velkého vápna tvrdě napálil do břevna domácí klece.

Druhý gól přidali východočeši ve třicáté první minutě po kombinaci Sixty s Haufem. První jmenovaný vybídl spoluhráče přihrávkou mezi obránce k úniku a chrudimský záložník před gólmanem nezaváhal. O čtyři minuty později si v pokutovém území nedovoleně počínal Frejlach. Nařízenou penaltu proměnil Mastík.

 Fotbalisté MFK Chrudim porazili FK Čáslav 5:0

Druhý poločas se odehrával v podobném duchu jako ten první. Už po třech minutách dostal MFK možnost dalšího pokutového kopu, tentokrát po faulu na Mastíka. K míči se postavil David Sixta a bezpečně navýšil skóre na 4:0.

V dalším průběhu se dostal do dvou velkých příležitostí domácí obránce Krčál, z bezprostřední blízkosti však vždy mířil do Dastycha.

Čtvrt hodiny před koncem se individuálně snažil prosadit střídající Tlapák, ale při zakončení uklouzl. Nepovedená střela skončila u Martina Opiny, který se zakončením do odkryté klece neměl sebemenší problém a završil tím domácí kanonádu. Po páté brance se utkání už jen dohrávalo.

Domácí trenér Pavel Jirousek byl s průběhem utkání spokojen: „Hráči k zápasu dobře přistoupili, prakticky šlo o hru na jednu branku. Výsledek je vysoký, vzadu jsme udrželi nulu a pošetřili nějaké síly." Pavel Jirousek připomněl i příští utkání: „V sobotu přijedou Jirny, nejúspěšnější tým jara, to bude těžký oříšek."

Zdroj: Youtube