Bez gólu se nedá vyhrát. Přesvědčili se o tom fotbalisté MFK Chrudim v sobotním utkání České fotbalové ligy proti Královu Dvoru. Před třemi stovkami domácích příznivců sice dostali soupeře ve druhé půli pod tlak, ale žádnou s šancí neproměnili. Po bezbrankové remíze se tak z bodu navíc po penaltovém rozstřelu radoval soupeř.

MFK Chrudim – FK Králův Dvůr 0:0 , penalty 2:4

Hned ve 2. minutě zahrozili domácí, ale Luptovskému na zadní tyči chyběly centimetry. Hlavička Radouše po centru Haufa se také nevešla mezi tři tyče. Hosté zahrozili v. 9. minutě, ale domácí brankář Mrázek jejich šanci zlikvidoval.

Ve 21. minutě protáhl hlavičkou chrudimský Krčál na druhé straně královodvorského brankáře Boháče. Ve 29. minutě předvedli domácí kombinaci na jejímž konci byl Luptovský, jeho střela však mířila vedle branky. První poločas tak skončil bezbrankovou remízou.

Jistý Boháč

Ve druhé půli domácí zvýšili nasazení a svou aktivitou si vytvářeli příležitosti, ale v 73. minutě střelu Drahoše zlikvidoval brankář Boháč a ani další pokusy se neujaly. Ke konci utkání tlak domácích sílil a příležitosti přibývaly. Vše však řešil jistý brankář Boháč. V 87. minutě měl tutovku domácí Krčál, ale ani tentokrát na Boháče nevyzrál.
V 91. minutě kopali domácí přímý volný kop.Hostující obránce si v šestnáctce ragbisticky počínal v zastavení Tlapáka a jeho počin posoudil rozhodčí penaltově.

Hosté se cítili ukřivděni a nechtěli nechat pokutový kop rozehrát. Brankář Boháč dokonce zběsile rozkopával penaltový puntik a tak se penalta zahrávala až v 94. minutě. Kesner však na Boháče nevyzrál a tak se šlo do penalt.

V nich byli úspěšnější hosté a odvezli si tak ještě k bodu za remízu i plusový bod z dovednostní soutěže. (mš, spa)

Zdroj: Youtube