Již ve druhém kole České fotbalové ligy dojde k zajímavému měření sil obou východočeských účastníků této třetí nejvyšší soutěže.

SO 10.15: MFK Chrudim (12. místo, 1 bod) - SK Převýšov (4. místo, 3 body).

Chrudimští fotbalisté na úvod podzimní sezony uhráli ve Vltavíně stejně jako na jaře bezbrankovou remízu. „Zápas přinesl na obou stranách několik nadějných šancí, takže dělba bodů byla vcelku spravedlivá. V nastaveném čase jsme však mohli o bod přijít, kdyby brankář Mrázek neodvrátil pokutový kop," vrací se trenér Pavel Jirousek k mistrovské premiéře.

Myšlenkami už je ale plně u nadcházejícího klání obou Východočechů. „Převýšov postoupil stejně jako my loni z druhého místa divizní skupiny C a vůbec bych se nedivil, kdyby se mu ve vyšší soutěži dařilo podobně úspěšně jako nám. Dobrou formu potvrdil i úvodní výhrou nad silnými Kunicemi. Tým je farmou prvoligového Hradce a jeho kádr tvoří většina Hradečáků. Nečeká nás tedy nic snadného, ale chceme na renovovaném trávníku U Vodojemu podat kvalitní výkon a pokud možno bodovat naplno. Zdravotní problémy má pouze Luptovský, jinak bychom měli být kompletní," přiblížil situaci v týmu Jirousek.

Nováček soutěže z Převýšova vstoupil do třetí ligy domácím vítězstvím nad Kunicemi (2:1), na nějž bude chtít navázat i na půdě silného chrudimského týmu.

„V každém zápase chceme vyhrát. To samozřejmě platí i tentokrát. Nechci však, aby to vyznělo nějak velkohubě. Moc dobře totiž víme, že nás čeká nesmírně těžký zápas. Chrudim v loňské sezoně ČFL vyhrála, její mužstvo se přes léto prakticky nezměnilo. Přesto chceme uspět. Rozhodně nemáme dvakrát co ztratit, takže proč si to s Chrudimí nerozdat," říká odhodlaně převýšovský kouč Bohuslav Pilný.

Jeho družinu již tradičně posílí několik hráčů prvoligového kádru FC Hradec Králové. O tom, kdo vypomůže farmářskému klubu, se však Pilný dozví nejspíš až dnes odpoledne.

„Zatím ještě nevím, kdo přesně přijde. Rozhodne se také podle zdravotního stavu hradeckých fotbalistů," poznamenal trenér nováčka.

Samotní převýšovští hráči jsou všichni zdraví. „Někteří z nich se však bohužel nedostanou ani na lavičku," doplnil Bohuslav Pilný.

Favoritem východočeského derby jsou Chrudimští, hosté však nedají kůži lacino.

Zdroj: Youtube