Důležité utkání začalo minutou ticha věnovanou památce dlouholetého hráče SK Chrudim a později trenéra a kustoda Zdeňka Stejskala, který nás v pátek nečekaně opustil.
V prvních minutách zápasu si vytvořili mírný tlak hosté a vyslali na Mrázkovu svatyni několik střeleckých pokusů. Nejnebezpečněji pálil Melechovský, který se pokoušel na domácího brankáře vyzrát efektními nůžkami, zakončil však těsně mimo.

Ve 14. minutě našel Rybička Ondřeje Kesnera, jenž v náběhu po pravé straně přehodil gólmana Fendricha a otevřel skóre. Další dobrou příležitost měl MFK po nedorozumění obránce Šťastného s Fendrichem, když prvně jmenovaný při snaze zahrát míč na brankáře poslal nahrávku příliš prudce. Z následného rohového kopu hlavičkoval Radouš z nebezpečné pozice nad.

Utkání bylo plné osobních soubojů a jeden takový se stal osudným pro domácího záložníka Haufa, který musel už ve 23. minutě nuceně střídat pro zranění.
Ve velmi dobrém světle se předvedl hostující Daniel Kocourek, který byl pro Východočechy velkou hrozbou a nejednou úspěšně prošel jejich obranou. Po půlhodině hry předvedl parádní sólovou akci, při níž obešel čtyři bránící protihráče Sixta, z následné přihrávky ale zakončoval neúspěšně Rybička.

Do druhé půle nastoupili MFKáči aktivněji a v 51. minutě rozradostnili početnou diváckou kulisu podruhé. Na centr Řezníčka si naběhl agilní Kesner a s obráncem „na zádech" se vydal k bráně soupeře. Rychlou dvojitou zasekávačkou se jej nakonec zbavil a gólmanovi Fendrichovi nedal šanci střelou do pravého horního rohu – 2:0.
V dalším průběhu bylo k vidění plno osobních soubojů a snaha hostů o návrat do zápasu.

Nejblíže gólu byla Viktorka v 88. minutě po přímém volném kopu z 18 metrů, který však Melechovský poslal pouze do břevna Mrázkovy klece. Chrudimští tak ubránili vzadu nulu a mohli se radovat ze zisku tří cenných bodů před tímto kolem dosavadním lídrem tabulky.

Hráči MFK navíc dali touto výhrou krásný dárek svému trenérovi, Pavlu Jirouskovi, který o den dříve oslavil 43. narozeniny. Jeho ohlas a fakta k zápasu naleznete na regionální stránce číslo 27.