AFK Chrudim – FK Pěnčín 1:0

Na tohoto soupeře z předměstí Turnova se chrudimským fotbalistům daří. V minulé sezoně nad ním dvakrát zvítězili (2:1 a 1:0) a nejtěsnější výhru si připsali i tentokrát. Ale pořádně se na ni natrápili, přestože hosté hráli téměř hodinu bez vyloučeného Koubka a skoro celý druhý poločas jim chyběl i další vyloučený hráč Patočka. Již úvod zápasu naznačoval, že to budou mít „afrkáči“ těžké. Hauf se totiž dostal do tří nadějných příležitostí, ale ani jednou neměl důvod k radosti. Ve druhém případě se dokonce musel červenat, když ze tří kroků překopl prázdnou bránu.

Naštěstí má AFK zkušeného šutéra Vladyku. Ten měl ve 22. minutě možnost zahrávat trestný kop z 20 metrů a ideálním padáčkem do šibenice dokonale „rozladil“ brankáře Cimbála, který se za jeho střelou jenom ohlédl. Další klíčový moment nastal ve 34. minutě. Hostujícímu Koubkovi totiž sebral brankář Lankaš včasným vyběhnutím míč od nohy, což útočníka Pěnčína zřejmě tak rozladilo, že při návratu na svoji polovinu hřiště fauloval bez míče Haufa a viděl červenou kartu.

Hned na začátku druhé půle zachránil domácí kapitán Holub čisté konto, když po rohovém kopu vykopl míč z brankové čáry. A 50. minuta přinesla soupeři definitivní zmar. Za faul na hranici šestnáctky viděl Patočka druhou ŽK a musel také pod sprchy.

Oslabený protivník z Českého ráje však nic nevzdával a nejednou vyrazil na zteč. V 71. minutě Mencl centroval skoro z poloviny hřiště, Lankaš míč podběhl, ale ten šel naštěstí mimo jeho svatyni.

Chrudimští si nedokázali poradit s dvojnásobnou početní výhodou a vrcholem jejich zmaru byla 84. minuta, kdy šel Zvára sám na brankáře, ale místo pořádné střely vyslat do jeho náručí spíše malou domů.

Fakta – branka: 22. Vladyka. Rozhodčí: Šob (Hradec Králové). ŽK: 1:7. ČK: 0:2 (34. Koubek, 50. Patočka). Diváků: 150. Poločas: 1:0.

AFK Chrudim: Lankaš – Luptovský, Linhart, Rahimič, Klíma – Hýsek (90. Hausner), Holub (71. Čechlovský), Zvára, Hauf (86. Merkl) – Vladyka, Vácha.

Pavel Jirousek, trenér AFK Chrudim: „Spokojenost je samozřejmě s vítězstvím, ale s hrou spokojen dnes absolutně nejsem. Nezvládli jsme sehrát efektivně přesilovku, hrozně jsme kazili a přečíslení dvou hráčů prakticky nebylo znát. Vytvořili jsme si málo šancí a chyběl tomu druhý, uklidňující gól, který by zápas definitivně rozhodl. Tenhle mančaft nikdy proti devíti nehrál a tuto nezvyklou situaci jsme sehráli velice špatně!“

Další výsledky - 9. kolo: Tesla – Holice 7:0, Dvůr – Převýšov 0:0, Nový Bydžov – Týniště 3:1, Nový Bydžov – Týniště 3:1, Živanice – Bohemians B 0:2, Hradec B – Velim 3:1,Kolín – Horní Měcholupy 1:1, Kunice – Ovčáry 3:1.