Předposlední přípravný zápas odehrají dnes fotbalisté FC Hradec Králové v Chrudimi s místním třetiligovým klubem MFK (17.30). Příprava finišuje. Už příští neděli „votroci" vstoupí do první ligy těžkým duelem v Plzni.

Včera Deník načrtl variantu základní sestavy, přičemž na třech místech přidal otazník – na pozici brankáře, pravého obránce a jednoho z dvojice defenzivních záložníků.

„O základní sestavě mám jasno zhruba ze sedmdesáti procent," potvrzuje hypotézu Deníku hradecký kouč Jiří Plíšek. Ale nepočítejte s tím, že se dnes představí jedenáctka, která si to rozdá s vicemistrem. I když to nevypadá, stále je čas na zkoušení.

Jako třeba v případě stopera Petra Kaspřáka, odchovance Baníku Ostrava, jenž jaro  strávil ve slovenské Nitře. Osmadvacetiletý fotbalista odehrál v sobotu druhý poločas proti Brnu, jenže svoje přednosti ukázat přiliš nemohl.

„Votroci" totiž v této fázi zápasu nováčka Gambrinus ligy jasně přehrávali. Proti Chrudimi dostane Kaspřák šanci od začátku. „Po tomto utkání se rozhodneme, zda u nás zůstane," uvedl Plíšek.

Velkou nepříjemností je vážné zranění rychlonožky Tomáše Malinského. Vyšetření na magnetické rezonanci potvrdilo přetržení postranního kolenního vazu. Malinského tak čeká operace a zdlouhavá rekonvalescence. Chrudimští diváci, kteří se na svého bývalého hráče těšili, mají tedy smůlu.

Další zprávy o zdravotním stavu mužstva jsou už pozitivní. Jiří Poděbradský, Marek Plašil i slovenský útočník Dušan Uškovič se už pomalu vracejí po zranění do tréninkového režimu.

Chrudim o víkendu vyhrála silně obsazený turnaj na Hluboké, kde porazila domácí České Budějovice. Exceloval matador Petr Vladyka.

Zdroj: Youtube