Už to samo o sobě je pozitivní, z minulých let pamatujeme v tomto období spíše časté odklady. Ale správci hřišť se vytáhli a přes páteční sněžení připravili regulérní podmínky pro všech osm utkání.

Favorizované celky vstoupily do jarních odvet úspěšně. Vedoucí Živanice nenašly za celý poločas klíč k dobře fungující defenzivě Lanškrouna. Podařilo se jim to hned po změně stran a o klidné dohrání zápasu se lídrovi postaral dvěma krásnými zásahy kapitán Gorol. „V prvním poločase jsme si nevytvořili jedinou vážnější příležitost. Vše se změnilo ve druhém poločase s příchodem Kaciáně. Konečně jsme začali hrát fotbal, i když nám psychicky hodně pomohl gól ze šatny,“ potvrdil živanický trenér Jaroslav Kratochvíl. Tým Lanškrouna se nicméně předvedl v sympatickém světle.

Dobývaní soupeřovy branky bylo hlavní náplní i v utkání druhých Pardubic B proti Stolanům. Tady se ovšem domácím podařilo rozhodnout dvěma brankami ještě do přestávky. Ani poté se ale hosté dopředu nijak nehnali a moc záživný fotbal tak na umělce v Ohrazenicích k vidění nebyl.

Největší drama kola bylo k zhlédnutí v Chocni. I tady se hrálo na umělé trávě a možná i menší rozměry hřiště přispěly k sedmi gólům, dvěma penaltám a dvěma vyloučením. Domácí brankář Gerčák zahrával dva pokutové kopy, dal jen jeden, dva jeho spoluhráči navíc viděli zblízka červenou kartu a to všechno hrálo pro Svitavy, byť ty se v závěru o těsnou výhru 4:3 musely bát.

Jasně vypadá skóre z Holic, ale pozor, Dobříkov držel ještě v 75. minutě bezgólovou remízu. „Vysvobodil nás perfektně provedený přímý kop Kopřivy. Dobříkov sice dál betonoval, ovšem nám po vstřelené brance narostla křídla a po pěkných akcích jsme přidali další dva góly,“ oddechl si holický kouč Jiří Tesař.
Klíčem pro výhru Třemošnice nad Srchem byla první minuta, v níž domácí střelec Šebek otevřel skóre. Ačkoliv nehrál zdravotně zcela fit, připravil pak ještě druhou trefu spoluhráči Hanouskovi a výsledek 2:0 platil až do konce.

Z ohrožených celků naplno zabodoval SK Chrudim, který si poradil v důležitém souboji se Žamberkem. „Jsme rádi, že nám jarní premiéra vyšla jak bodově, tak i herně. Pohled na tabulku už je pro nás příjemnější, ale na vyskakování to ještě není,“ je si vědom předseda klubu Martin Škrha.

V duelu tabulkových sousedů se dvakrát prosadil vysokomýtský kanonýr Štancl, ale na vítězství nad Poličkou to jeho týmu nestačilo. Hosté totiž vždy vyrovnali, podruhé zásluhou Stejskala, jenž se nenechal vyvést z míry tím, že rozhodčí nechal opakovat nařízený pokutový kop a suverénně jej proměnil i podruhé.
Skvělý vstup zažilo Hlinsko, které nečekaně snadno přehrálo Českou Třebovou.

Infografika: hodnocení prvního jarního kola krajského přeboru ve fotbale.