Hlinsko – Holice 0:3 (0:3)

Hlineckým se ještě stále nevyprázdnila marodka, a tak se čekalo, jak si omlazený tým poradí s jedním z favoritů přeboru. Již ve třetí minutě Jindřichovský reflexivně zlikvidoval gólovou hlavičku Václavka. V 10. minutě, po ideální přihrávce Mayera, byl proti Hlavatému sám mladík Vymetal, ale míč mu však v rozhodující chvíli odskočil. V 22. minutě nesklapla ofsajdová past domácích a Tomáš Jedlička před Jindřichovským nezaváhal – 0:1.

Ve 33. minutě se znovu ocitl sám před Hlineckým brankářem Jedlička a bez zaváhání proměnil na 0:2. Zkušený favorit udeřil potřetí těsně před koncem poločasu, když si na přihrávku na malé vápno naběhl Krpata a z blízka překonal Jindřichovského. V úvodu druhé půle nedokázal proměnit gólovou hlavičku Adam Cach.

Za zmínku stojí i Jedličkou nastřelená tyč z přímého kopu. Domácí ani za nepříznivého stavu neskládali zbraně, ale některé šance přímo volající po gólu, neproměnili, a tak o výsledku utkání rozhodla vetší efektivita hostů v druhém poločasu.

Jiří Skála, trenér FC Hlinsko: „Od samého začátku hry se projevila větší sehranost a vyšší kvalita soupeře. Holice o svém vítězství rozhodly prakticky již v prvním poločase. U svých hráčů si cením skutečnosti, že ani za poločasového nepříznivého stavu 0:3 to nezabalili a ve druhé půli si dokázali vytvořit několik velmi dobrých šancí. Pro naše mladé hráče další cenné zkušenosti."

Slatiňany – Třemošnice
 0:0 po penaltách 3:5

Jaromír Hanuš, sekretář SK Spartak Slatiňany: „Ve slušně hraném okresním derby chybělo na obou stranách několik hráčů. V zápase, hraném ve velkém vedru, měli hosté více ze hry v první půli. Naši naopak ve druhé. Větší brankové příležitosti byly k vidění spíš v poločase prvním, ale protože ani jedna z nich nebyla proměněna, zápas dospěl k bezbrankové remíze a tudíž penaltám. Po nich se radovali z bonusového bodu hosté, protože proměnili všech pět. Na naší straně nedal hned tu první Kopecký, a tak naše poslední se už vůbec kopat nemusela. Hostům ke dvěma bodům musíme sportovně poblahopřát – byly nečekané, ale asi zasloužené. Našim hráčům zápas vůbec nevyšel."

Leoš Cirkl, ŽSK Třemošnice: „Zcela odlišné utkání než to minulé. Soupeř tvořil a náš tým pozorně bránil. Věděli jsme o síle domácích, hlavně ve hře dopředu. Chtěli jsme vyrážet do brejků a trestat, bohužel žádný nevyšel. Hráči plnili dané pokyny dobře, a tak odměnou nám nakonec byly dva body.

Trošku jsme odčinili porážku z minulého utkání. Pochvala pro celý tým za kolektivní a disciplinovaný výkon. Vynikli Jiří Janda a Liviu Mocanu."

Chrudim B – M. Třebová
 0:0 po penaltách 2:3

Vladimír Vostradovský, trenér MFK Chrudim B: „I když jsme měli optickou převahu na hřišti, soupeř naši branku ohrožoval ohrožoval nebezpečněji. Měli jsme více zakončení, ale většinou šla mimo. Na konci hrací doby jsme mohli zahrávat pokutový kop, ale ani tuto šanci jsme nevyužili. V pokutových kopech jsme selhali celkem třikrát, tak jsme si nedokázali připsat ani plusový bod. Hráči si budou muset uvědomit, že pro vítězství je nutno udělat daleko více."

H. Městec – Č. Třebová
 3:2 (1:1)

Jiří Holeček, trenér TJ Jiskra Heřmanův Městec:
„Za extrémně teplého počasí předvedla obě mužstva bojovný fotbal, který se musel líbit. Bohužel po jedné chybě jsme pustili soupeře do vedení. Povedlo se nám do poločasu vyrovnat, když se z trestného kopu trefil pan profesor Mach. O poločase jsem pouze hráče nabádal aby byli zodpovědní a trpěliví.

V druhé půli byla znát opatrnost obou mančaftů. My zahrávali opět standardku a na skvělý centr od Svobody si naběhl Dvořáček. Dále jsme poctivě bránili, hráli zodpovědně zezadu. Na 3:1 zvýšil Tiler, když šikovně tečoval centr od Macha. Soupeř dokázal už jen v závěru snížit na 3:2. Kolektivní a zodpovědný přístup nás dovedl ke třem bodům. Děkuji všem divákům, kteří na zápas dorazili a vytvořili tak rekordní návštěvu.

Kaňkou na utkání je zranění Straky, kterého po zákroku soupeře musela odvést záchranka."