Trenér legenda Ladislav Škorpil. Když se dnes zeptáte kohokoliv, kdo mu prošel rukama, bude vám vyprávět o neobvyklém přístupu a příjemné atmosféře v týmu, ve kterém právě působil. Proslavil se mnoha výroky, jsou jich spousty i na speciálních vebových stránkách. Třeba jeden z nich:

„Ti naši umělci vzadu se prokombinovali buď k soupeři, nebo do autu. Byly tam ale objektivní důvody, protože hráčům svítilo slunce do očí. Podívali se do slunce a neviděli bránu, spoluhráče. Nevěděli, kam mají běžet, protože byli oslnění.“ Musíte uznat, že takovou kritiku vezme každý s nadhledem. I když vlastně nevím, jestli tak byla míněna…

V Chrudimi se objevil a dostal otázku, co že tady dělá. Podíval se, jestli má dost posluchačů a novináři do rekordéru bez velkého přemýšlení řekl:

„To je jednoduché, můj otec se narodil v Kerharticích, proto jezdím na zápasy Ústí.“ Redaktor se podíval kolem sebe a viděl smějící se hlouček lidí. A všichni přikyvovali, že je to pravda. Pan Škorpil hned dodal:

„Hned za mostem v Kerharticích byl hostinec U Škorpilů. Už jsme bydleli v Hradci, ale jezdili jsme tam. Jednou mě odchytili s dětským kufírkem na cestě od hostince. A kam prý jdeš chlapečku? A já odpověděl: Do Hače na vak. Do Hradce na vlak.“

Důvod této nedůležité poznámky: Ladislav Škorpil je hlavní skaut druholigového klubu FC Hradec Králové. Lovec hlav.