Svěřenci trenéra Pavla Jirouska by v něm rádi navázali na dosavadní skvělé jarní výsledky, které mírně zakalila porážka v posledním utkání minulou neděli v Převýšově. Chrudim sice ani na půdě dobře známého soupeře a druhého východočeského účastníka v soutěži nijak nepropadla, každá bodová ztráta jí ale nyní vzhledem k vyrovnanosti soutěže může v dalším boji o titul mrzet.

MÁLO ŠANCÍ, HODNĚ SOUBOJŮ

Trenér MFK Chrudim Pavel Jirousek však zůstává klidný. „Hodnotíme to s chladnou hlavou. V Převýšově jsme se ke své hře moc nedostali, míč byl hodně ve vzduchu, což není úplně naše doména. Bylo to utkání o soubojích a v těch jsme byli horší. I přesto měl zápas vysoké tempo, ale šancí mnoho nebylo. Domácí z toho ale narozdíl od nás dva góly vytěžili," řekl kouč.

Fotbalisté MFK Chrudim klesli po této porážce až na třetí příčku tabulky ČFL. Na nynějšího lídra Jirny ztrácí ale šest kol před koncem jarní části jen čtyři body. Soupeř má navíc oproti Chrudimským stejně jako druhé Zápy odehráno o utkání víc.

Stáhnout náskok Jiren mohou Chrudimští stáhnout už v sobotu, pokud se jim podaří proti Kolínu bodovat. Jirny totiž měly původně hrát v tomto kole utkání s Unionem, který se ale na podzim odhlásil ze soutěže, a tak mají místo toho volný termín.

V TRADIČNÍM ČASE

Naopak na svěřence trenéra Pavla Jirouska v sobotu nečeká lehký soupeř. Kolín sice v letošní sezoně neplní očekávání a pohybuje se oproti minulým ročníkům v dolní polovině tabulky, pořád je ale na hřišti nebezpečným protivníkem, o čemž se přesvědčili i jeho poslední dva soupeři Táborsko a Čáslav.
Souboj začne na chrudimském stadionu Za Vodojemem v tradičním čase od 10.15 hodin. Tak neváhejte a přijďte podpořit „MFKáče" v boji o titul. (spa)