Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

Z vyšehradské umělky přijela Chrudim s plným počtem bodů

Chrudim - Fotbalisté potvrdili roli lídra České fotbalové ligy a zaslouženě vyhráli na umělé trávě pražského Vyšehradu.

24.9.2017

Z vyšehradské umělé trávy veze Chrudim tři body.Foto: archiv klubu

Slavoj Vyšehrad - MFK Chrudim 0:2
Branky: 52. Dostálek, 62. Vodrážka. Rozhodčí: Řeháček – Milner, Kovářová. ŽK: 1:2. Poločas 0:0. Diváci: 150.
FK Slavoj Vyšehrad: Havránek – Hendrych (C), Seidl (ŽK 61.), Drobílek, Matějka (46. Jakab), Doležal (46. Šlegl), Madej (83. Macej), Hašek (90. Kulhavý), Máče (83. Matysík), Hradecký, Čtvrtníček.
MFK Chrudim: Mrázek – Řezníček (ŽK 47.), Drahoš, Krčál, Mastík – Ptáček, Kopecký (87. Vavrouš), Vodrážka (C) (90+1. Zavřel), Kesner (ŽK 61., 90. Holeček), Dostálek (84. Stránský) – Kučera (80. Vašulín).

Chrudimští fotbalisté zajížděli v sobotním dopoledni na další pražský klub, tentokráte na druhý tým ČFL celek FK Slavoj Vyšehrad. MFKáči, kteří vedou ČFL, si ve šlágru kola poradili s mužstvem Vyšehradu na jejich hřišti 0:2. Utkání začali aktivně hosté a domácí měj spoustu problému zachytávat kombinační hru chrudimských fotbalistů.

V 16. minutě se dostal do šestnáctky domácích Ptáček a prudkou střelou rozezvučel jen břevno Havránkovi branky. V 18. minutě mířila střela Kopeckého z přímého kopu těsně vedle domácí branky. Ve 21. minutě se dostal na dostřel vyšehradské branky Řezníček a mazáckou střelou přeloboval vyběhnuvšího brankáře Havránka. Bohužel pro chrudimské i s brankářem přeloboval i domácí branku.

Chrudimští domácí mužstvo přehrávali a vyšehradští nemohli na hru chrudimských najít účinnou zbraň. Až zhruba po půlhodině hry se prosadili i domácí. Nejprve zahrozili hlavičkou vedle branky z rohového kopu a poté včasným vyběhnutím podržel mfkáče brankář Mrázek, který sebral z nohy míč Haškovi. Jelikož ani jedno mužstva nedokázalo vstřelit gól, poločas tak skončil bezbrankovou remízou. Druhý poločas začali domácí rohovým kopem. To bylo, ale z jejich strany na dlouho vše.

Chrudimští si vytvořili tlak a soupeře začali přehrávat. V 52. minutě přišel dlouhý aut Mastíka, který stačili zadáci domácích odkopnout na půlku, kde se nacházel chrudimský Vodrážka. Ten hlavou poslal míč za obranu domácích na Dostálka, který krásným lobem otevřel skóre utkání 0:1. V 56. minutě mohli chrudimští přidat druhý gól po standardní situaci, ale Drahoš z blízkosti přestřelil domácí branku. V 58. minutě po rohovém kopu Kesnera zapomněla domácí obrana obsadit Kučeru, který hlavičkou protáhl domácího brankáře Havránka. Ten jeho pokus jen tak tak vytěsnil na další rohový kop.

Domácí nestíhali a v 61. minutě byl za drsný faul na Kučeru odměněn domácí Seidl žlutou kartou. Stupňující se tlak hostí přinesl ovoce v 62. minutě. Kučera postupoval sám na tři zadáky domácích vyčkal si ještě před šestnáctkou domácích na správný moment a na nabíhajícího spoluhráče Vodrážku, kterému míč mezi obránci zpětnou nahrávkou naservíroval a chrudimský kapitán nechytatelnou ranou z dobrých 28 metrů trefil přesně k tyči 0:2. Hosté zcela kontrolovali hru. Domácí se do hry dostávali pouze jen ze standardních situací a dlouhými nákopy. S tím si, ale chrudimští dokázali poradit.

V 71. minutě přišel centr Mastíka z levé strany na Kučeru, ten v hlavičkovém souboji neuspěl, ale domácí obránce zřejmě překvapen si na míč šlápl a vykulil ho přímo na nohu Kopeckému. Ten nezaváhal a nechytatelnou střelou překonal brankáře Havránka. Gól však uznán nebyl pro předchozí ofsajd Kučery. V 79. minutě přišla také střela domácích, která však chrudimského brankáře ohrozit nemohla. Poslední desetiminutovku si již zkušení hosté pohlídali a nepřipustili komplikace. Zaslouženě tak na umělé trávě Slavoje Vyšehrad zvítězili 2:0.

Asistent trenéra MFK Chrudim Radim Holub:
“Podařilo se nám neinkasovat branku, soupeř měl jednu šanci. My jsme dali dvě branky a mohli jsme náskok navýšit, to se nepodařilo, ale důležité bylo, že jsme soupeře k ničemu nepustili. Čekali jsme těžké utkání, Vyšehrad má dost bodů, hřiště s umělou trávou je přece jen jiné než normální tráva, takže respekt tam byl. Kluci teď ale mají dobrou formu, Mráza chytá bez inkasovaných branek, nám to tam docela padá, soupeřům jsme odskočili na pět bodů, takže to je dobré. Na druhou starnu – každý z nás má respekt, proti nám to není žádná otevřená partie, soupeři jsou spíše zatažení, čekají, protože vědí, že dáváme góly. Na Chrudim se teď všichni chystají. Doufejme, že to ještě chvilku vydrží.“

Autor: Richard Bláha

24.9.2017 VSTUP DO DISKUSE
Kraskov, Třemošnice, Seč a Ronov nad Doubravou. Tam všude zavítal chrudimský volební reportér.
10

Mezi urnami aneb Když reportér vyrazí na pouť po volebních místnostech

Vlastimila Kühra doprovází k volební urně manželka. Pomáhá mu také za plentou s vložením hlasovacího lístku do obálky.

Hlasovací lístky předčítal nevidomému počítač

Volby začaly! Debatovalo se o nich i v masně

Chrudim - Když hodiny na Resselově náměstí odbíjejí druhou odpoledne, otevírají se dveře volebních místností. Před okrskem číslo 9 u Městského kina v Chrudimi už stojí dlouhá fronta možná dvaceti lidí, kteří chtějí odevzdat svůj hlas. Členové volební komise, všichni zkušení matadoři, se nebojí, že by se tu nudili. Očekává se tu velká účast.

Policejní lovci lebek měli před volbami žně

Pardubický kraj - Za jedenáct dní policisté pořádně doplnili stavy věznic o šest hledaných.

VÍME PRVNÍ / AKTUALIZOVÁNO

Pardubice - Místopředseda volební komise v Pardubicích vítal voliče v tričku s přeškrtnutou mešitou.

Opilý muž demoloval byt, házel věci z okna a pořezal se na zadku

Chrudim – Pořádné pozdvižení způsobil ve středu pár minut před sedmnáctou hodinou muž ve Fibichově ulici. Z okna svého bytu vyhodil ven na chodník židličku a několik lahví.