Stanislav Peca: „S angažováním trenéra Teplého se nám povedl správný tah. Zapadl mezi hráče jak po stránce mentální, tak i fotbalově odborné. Všichni ho dokáží podporovat, ale také respektovat.“

Bydlíte ve Slatiňanech, dojíždíte do Třemošnice. Jak dlouho ještě míníte tuto funkci pod Železnými horami vykonávat?
Do Třemošnice ještě jezdit budu, ale trochu přijde změna. Vdohledné době si cestu maličko budu muset ještě prodloužit, protože jsem si vChrasti koupil dům. Nicméně to vůbec neznamená, že bych se nepovažoval za Slatiňáka, protože takováto pouta se těžko trhají.

První rok vašeho působení pod Lichnicí přinesl postup do I. A. Rok se sešel srokem a přišla další oslava – postup do nejvyšší krajské soutěže – přeboru. Co ktomu říci?
Je pravda, že podobných případů moc neznám. Může se říci, že to je zázrak, že to je něco neobvyklého. Vkaždém případě je za tímto úspěchem velmi poctivá práce všech hráčů. Uznávám, že prohrát pouze třikrát za dva soutěžní ročníky je tak trochu výjimka. Myslím, že jsme si na sebe upletli bič. Rádi bychom vtomto trendu pokračovali, ale buďme realisty. Oslav a radosti jsme si užili, teď už nás čeká opět tvrdá práce.

Kdy se začal rodit mančaft aspirující do krajského přeboru?
Ten se začal rodit už vdobě, kdy jsem do Třemošnice přišel. Spanem Pecou jsem byl jednoznačně domluven, kde tlačí tento tým bota. Znal jsem mužstvo, nešel bych někam, kde bych nevěděl, o co jde. Po skončení trenérské činnosti u AFK B jsem odmítl dost slušných nabídek, prostě jsem se chtěl už někde usadit. Do mužstva jsem si přivedl zChrudimě dva stopery a brankáře, využili jsme potenciálu, který tam byl, a začali jsme praktikovat náš styl, který mám rád a který produkujeme na výbornou. Osa týmu? Rozhodně vyrovnaní brankáři, stoperská dvojice, silná záložní řada, kanonýr Jirka Šebek. Nerad pitvám jednotlivce, prostě výborná defenzíva, o čemž svědčí pouze devět obdržených proti třiašedesáti nastříleným gólům. To je ten můj styl, jak já mu říkám útok na míč, čili nejlepší obrana je útok. Úspěch je dílem celého kolektivu.

Čeká krátká letní přestávka. Jak je zajištěna příprava a počítáte se změnami vkádru ŽSK?
Letní přípravu zahájíme 9. července. Sehrajeme čtyři přípravná utkání, a to smužstvy Ronova, Ždírce, Chotěboře, Havlíčkova Brodu. Do programu utkání přijde ještě Český pohár, který je pro mužstva KP povinný. Tréninky budou probíhat vmikrocyklech. Co se týče posilování kádru, nejsem příznivcem něčeho takového. Myslím, že si kluci něco uhráli a vykopali. Nicméně jeden post chceme posílit. Už mohu prozradit, že snámi do přípravy jde útočník Petr Hanousek ze Ždírce. Navíc zakládáme „B“ tým, tudíž vytíženost hráčů bude od podzimu velká.

Je spodivem, že při současné ekonomické krizi stále přibývá „béček“. Jak je to vTřemošnici?
Ten důvod je u mě vcelku jasný. Když se bavíme o tom, že postupujeme už druhou sezonu, tak je skoro až zázrak, že 18tičlenný kádr jedno mužstvo stále drží a nikdo nemá chuť odcházet. Všichni víme, že hraje jedenáctka a tři jsou na střídání. Někdy na někoho padne Černý Petr, a to je škoda. Proto bude možnost, kdo se nedostane do sestavy, že si půjde zahrát IV. třídu spolu skmenovými hráči „béčka“. A otázka ekonomická? Ta patří pro předsedu pana Pecu. Ten však „B“ tým přihlásil, tak není co řešit.

Nakonec, co říci závěrem?
Bezesporu největším úspěchem, který ční nad všechny postupy, je narození prvorozeného syna Matyáše, který spatřil světlo světa 9. března letošního roku a obohatil tak naši rodinu, ve které máme již dvě děvčata. Všechno je nyní O. K., přesto mě mrzí jedna věc. Vzimě se děly podivné věci, a to byly kritiky na výsledky vturnaji AFK, kde jsme si nedokázali porazit účastníky krajského přeboru. Trochu nad našimi výsledky někteří lidé propadali panice, dočetli jsme se diskuze na internetu atd. Prostě tato negativa nás trochu začala rozhazovat, tudíž mě mrzel přístup některých fanoušků. My jsme si shráči řekli, že se nás tyto diskuze netýkají. Závěrem bych chtěl všem věrným, kteří fandili a věřili nám, vzkázat, aby si to snámi užívali a podpořili nás i vpříští sezoně. Naopak těm, které jsme naštvali, že jsme podruhé postoupili, těm se moc omlouváme. V letní přípravě se může stát cokoli. Slibuji hráčům tvrdou dřinu, tréninkovou náplň na vysoké úrovni, a také nemohu slíbit, že všechno vyhrajeme. To ani není mým cílem, proto ať si na to lidé už předem zvyknou.

JAROMÍR DOLEŽAL