O hostujících „Cábelících" můžeme s klidným svědomím napsat, že jsou remízovým králem letošního ročníku, vždyť ze 30 odehraných zápasů jich plných dvanáct (!) dovedli po devadesáti minutách k nerozhodnému stavu. Své o tom hovoří i pohled na posledních pět kol, v nichž pokaždé Králův Dvůr remizoval s Jirnami doma stejně jako se střížkovskými Bohemians 0:0, na Vltavíně a v Čáslavi 1:1, a doma s Domažlicemi 2:2. Penaltovými specialisty ale rozhodně nejsou. Z těchto pěti rozstřelů vyhráli jen dva a celkově z dvanácti pět. Navíc poslední výhra Králova Dvora za tři body je pěkně stará, před dvěma měsíci v 21. kole doma udolal Štěchovice 1:0.

To fotbalisté MFK se vezou na jiné vlně. Z posledního „anglického" týdně vytěžili sedm bodů, a to jim ještě (což je pro chrudimské příznivce známou věcí) zbylé dva bodíky proklouzly v Domažlicích v samém závěru mezi prsty, nebo spíš mezi kolíky u kopaček. Celkově je tak jejich výborné jarní výsledky posunuli v tabulce na krásné čtvrté místo, přitom na pomyslný bronz schází jeden bod.

Doufejme proto, že svěřenci trenéra Jirouska zůstanou na této úspěšné vlně až do konce sezony a v sobotu zase předvedou vlastním fanouškům pěknou podívanou. (rp)