Domácí sice začali aktivně, první gól ale zaznamenal soupeř. V 8. minutě chybovala chrudimská obrana, k míči se dostal Kasýk, přeloboval brankáře Mrázka a poslal Chody do vedení. „Byl to zbytečný gól, kdy jsme po dlouhém autu neuhlídali jednoho hráče, který zůstal volný a mohl skórovat," popsal situaci záložník MFK Filip Jarosz, které v té době ještě sledoval utkání z lavičky a netušil, že se sám bude muset brzy nerozcvičený podívat na trávník.

„Rychlý gól nás přinutil změnit taktiku, se kterou jsme do zápasu šli. Hrálo se hodně tvrdě, hosté se snažili udržet vedení a my jsme se velmi těžce dostávali do útoku," okomentoval utkání trenér chrudimských fotbalistů Pavel Jirousek.

Fauloval a sám musel střídat

Tomu navíc o pár minut později nastaly další starosti. To když ve 12. minutě Luptovský zajel do gólmana hostí Ticháčka. Za zákrok viděl od rozhodčí Zadinové žlutou kartu, navíc se zranil a musel být střídán. „Luptovský dostal při střetu od brankáře oběma nohama do břicha. Protože měl bolesti a špatně se mu dýchalo, absolvoval vyšetření v nemocnici," říká ke stavu záložníka Jirousek.

„Šel do toho střetu jako blázen, obětavě, ale s rizikem. A gólman mu to navíc ještě oplatil ránou pěstí do ramene," viděl celou situaci Filip Jarosz. Střet vyvolal silné emoce v hledišti i na trávníku a trenér Jirousek musel na hřiště poslat čerstvou sílu. Jeho volba padla na už zmiňovaného Filipa Jarosze.
Domácí se pokoušeli o změnu skóre, snažili se dostat soupeře pod tlak a dostávali se do gólových šancí. Ve 38. minutě mohl vyrovnat právě střídající Jarosz. „Stál jsem volný u zadní tyčky a dostal jsem hezký centr od Jirky Nadrchala. Pokoušel jsem se to zahrát z voleje, ale míč mi sklouzl po nártu a nepodařilo se mi ho ideálně trefit, takže to šlo vedle," popsal situaci záložník.

Chrudimáci se dál marně snažili o vstřelení branky, v 64. minutě trefil Vácha ve velké šanci jen břevno a zhruba o čtvrt hodiny později vychytal Holuba hostující brankář Ticháček.

Žena s píšťalkou

Více než gólových příležitostí však bylo v utkání k vidění tvrdých zákroků a rozhodčí Zadinová měla plné ruce práce. „Paní rozhodčí to měla těžké. Povolila tvrdší hru a trochu se jí to vymklo. Ale takový je fotbal ve třetí lize," neviděl to nijak dramaticky kouč Jirousek. „Já prostě ženy- rozhodčí ve fotbale nevidím úplně rád. Když něco sporného zapíská, tak se dostane pod tlakem a pak má trochu problém udržet si autoritu," přiznává Jarosz. „Ale rozhodně bych neřekl, že by připískávala jedné či druhé straně," dodává.

Jeho názor však po utkání nejspíš nebudou sdílet Domažličtí. V nastaveném čase totiž po střetu ve vápně odpískala hlavní rozhodčí pokutový kop pro domácí. „Byl jsme v té době docela blízko a musím říct, že tohle rozhodnutí si paní rozhodčí asi obhájí," přiblížil Filip Jarosz situaci, která rozhodla o konečné dělbě bodů mezi oběma mužstvy. Exekuce se totiž ujal zkušený Petr Vladyka a nezaváhal.

Po takto vypjatém závěru plály na hřišti pochopitelně i po konečném hvizdu silné emoce. Hráči se mezi sebou strkali na hřišti, hostující tým se navíc dočkal i nevybíravého chování od domácích fanoušků. „Já jsem něco podobného čekal, tak jsem se radši klidil. Hlavně k ničemu takovému, ani k té penaltové situaci nemuselo vůbec dojít, kdybychom proměnili některou z šancí a to utkání rozhodli mnohem dříve," dodává Filip Jarosz, pro jehož tým je dělba bodů na domácí půdě spíše ztrátou.

Zdroj: Youtube

Chrudim – Domažlice 1:1Fakta – branky: 90+1. Vladyka (pen.) – 8. Kasýk. Rozhodčí: Zadinová. ŽK: 2:3. Diváci: 310. Poločas: 0:1. MFK Chrudim: Mrázek – Drahoš, Linhart, Radouš, Štěpánek – Luptovský (15. Jarosz), Langr (82. Vágner), Mastík (59. Vladyka), Nadrchal (73. Kesner) – Vácha – Holub. Jiskra Domažlice: Ticháček – Knakal, D. Pyrka, Chocholoušek, Bauer, Mužík, Braun, M. Pyrka, Kasýk (59. Leitl), Došlý (85. Beránek), Dvořák.

Pavel Jirousek, trenér Chrudimi: „Domažlice si k nám přijely pro bod a ten nakonec mají. Dostali jsme rychlý gól, na který jsme dokázali odpovědět až v závěru díky penaltě. Utkání nabídlo jen málo fotbalu, zato hodně soubojů, zdržování a teatrálních pádů soupeře."