Máte za sebou bohatou trenérskou kariéru v ligových klubech, namátkou Sparta Praha, Hradec Králové, Most, SK Chrudim, Lázně Bohdaneč, Mladá Boleslav, Slovácko nebo reprezentace Kuvajtu. Jako trenér jste se však opakovaně vracel do Chrudimi. Nejdříve na SK k dospělým do 2. ligy, o něco později na AFK k mládeži. Co se Vám přitom vybavuje?
Na SK Chrudim jsme dělali fotbal takříkajíc „na koleně“ a konkurovali známějším českým klubům v pohodové domácí atmosféře. Například Třinec, Zlín nebo nynější Slovácko si odvezly pěkné rance. Dnes se hovoří o progresivním pressingu a pro nás to byla už tehdy běžná věc. Návrat k mládeži do Chrudimi jsem v hlavě nosil, ať jsem byl kdekoliv. To by mi snad mohl potvrdit Petr Vojtěchovský, se kterým jsem kdysi na toto téma hovořil. V dorostu AFK jsem se spoluhráči a trenéry prožil spoustu pěkného a na to se nezapomíná. Snažím se, aby něco podobného zažili i moji svěřenci.

U mládeže v Chrudimi působíte poměrně dlouhou dobu. Co Vás na tom baví a co považujete za největší úspěchy? A také – z kterých Vašich odchovanců, kteří postoupili do vyšších soutěží, máte radost?
Práce s mladými má daleko větší smysl než s dospělými, protože je můžete sportovně a lidsky formovat. To je v dnešní, značně společensky rozvolněné době z mého pohledu zásadní. Za úspěch považuji poměrně vysoké procento mládežníků, kteří se uplatňují ať v našem áčku nebo v jiných klubech hrajících vyšší soutěže.

Práce s mládeží je týmová činnost všech trenérů a funkcionářů, kteří se na růstu každého hráče podílí a tak si dovolím za všechny MÉ kolegy jmenovat dva kluky, které ONI posunuli do lepšího fotbalu a kterým nyní držíme palce – Tomáše Malinského a Lukáše Juliše.

A ještě něco – protože je základem kvalitní práce s mládeží také kvalitní realizační tým, musím vyjádřit radost nad tím, že u mládeže máme tak kvalitní trenéry jako např. Láďu Matrase nebo Ivana Kopeckého, kteří odmítli angažmá ve Spartě Praha resp. Ostravě.

Jak byste ve stručnosti zhodnotil poslední sezónu a s čím jdou Vaši svěřenci do té další?

V drtivé většině utkání hrály všechny naše týmy prim, často hrály i pohledný fotbal, takže velká spokojenost. V té nadcházející chceme udělat maximální individuální i týmový pokrok v kvalitě, mít radost ze hry a dobře reprezentovat klub.

Co byste řekl závěrem?
Rád bych za celý mládežnický trenérský tým pozval ke spolupráci další mladé trenéry. Spolu s kolegy jsme připraveni v rámci našich možností poskytnout jim konzultace i pomoc, všichni zájemci se mohu přijít poradit nebo se podívat na naše tréninky. Určitě máme zájem o spolupráci s nimi a vůbec dobrou spolupráci s dalšími fotbalovými kluby.