Krajský přebor

MFK Chrudim B - M. Třebová 6:0

Miroslav Teplý, trenér rezervy MFK Chrudim: „Vcelku vysoké vítězství se především v první půli nerodilo lehce, a to i proto, že jsme po neproměněných příležitostech trochu vyklidili pozice. Ve druhém poločase už se ukázala naše převaha a hlavně jsme ji vyjádřili brankově. Náš cíl před sezonou byl vítězství v Krajském přeboru, což se nám podařilo splnit, takže pochopitelně panuje obrovská spokojenost."

Žamberk - Třemošnice 2:1

Tomáš Jambor, předseda ŽSK Třemošnice: „Jelikož nám chybělo několik hráčů ze základu, zahrála si lavička doplněna dorostenci. První poločas lepší mužstvo Žamberka vyklidilo po změně stran své pozice a přenechalo iniciativu našim hráčům. Těm se ale podařilo skórovat jenom jednou, nedotáhli jednobrankový náskok soupeře a proto si, řekl bych nespravedlivě, neodvezli ani bod. Škoda, druhý poločas mužstvo odehrálo výborně, jen ta koncovka!"

Litomyšl - Hlinsko 2:2, na penalty 2:4

Miroslav Bouška, trenér FC Hlinsko: „V první půli se nám hra moc nedařila. Chyběla zejména přesnost přihrávek, kdy naše brejkové akce skončily vždy nepřesnou finálkou. Proto také bylo poločasové skóre 2:1 pro domácí. Po změně stran jsme hru zpřesnili a po zásluze stav srovnali. V závěru jsme dokonce sahali po třech bodech, Baldrych však míč do opuštěné branky nedopravil. A tak přišel penaltový rozstřel, v němž jsme si poprvé v sezoně připsali bodík k dobru."

1.A třída

Luže - Pomezí 2:2, na penalty 5:6

Jiří Kopecký, vedoucí mužstva TJ Luže: „Vstup do zápasu se nám nepovedl. Soupeř byl aktivnější a první poločas zaslouženě vyhrál 1:0. Po změně stran to bylo úplně o něčem jiném, a to přesto, že Pomezí brzy zvýšilo vedení na 2:0. Nám se ale podařilo rychle snížit, hosty jsme začali přehrávat, zaslouženě jsme vyrovnali a v závěru jsme dokonce mohli strhnout vedení na naši stranu, vyloženou šanci jsme ale bohužel nevyužili. No a penalty tentokrát vyšly lépe soupeři."

Hlinsko B - Vysoké Mýto B 1:3

Zdeněk Eis, trenér rezervy FC Hlinsko: „Na domácí půdě jsme odehráli další nepovedené utkání. Co je nám platná solidní hra, když nedáme branky ani z těch největších tutovek. Bez gólů se zkrátka vyhrávat nedá."

Načešice - Slatiňany 3:6

Jaroslav Koky, trenér Mezilesí Načešice: „Soupeř byl velice kvalitní. Má ve svém středu hráče, kteří jsou hodně silní na balónu, čímž si vypracovává herní převahu. My jsme hráli jednoduše a snažili se hrát i účelně, díky čemuž jsme se dostali dvakrát do vedení. Bohužel po třech našich hrubých chybách se dostaly Slatiňany do výrazného vedení a bylo po zápase. I tak si ale myslím, že jsme odvedli kvalitní výkon na hranici svých možností, hráči odevzdali na hřišti vše. Na takového soupeře je to ale málo."

Jaromír Hanuš, sekretář Spartaku Slatiňany: „Podle mého názoru jsme toto okresní derby, celé hrané v neustálém dešti, vyhráli zaslouženě. Jestliže v první půli s námi ještě domácí herně i výsledkově drželi jakžtakž krok, po přestávce už bylo vše jasné. Kombinační hrou jsme soupeře přehrávali a tuto převahu přetavili v další čtyři góly. Zápas tak nakonec skončil naší jasnou výhrou. A to i přesto, že nám k dosavadním absencím přibyli v tomto utkání další dva hráči základní sestavy Vladyka a Koblasa."

1.B třída

Nasavrky - Chroustovice 1:1, na penalty 7:6

Luboš Dostálek, trenér FC Nasavrky: „Proti oslabenému soupeři jsme se vůbec neprosadili střelecky. Co je nám platný celozápasový tlak, když ani ty nejvyloženější šance nejsme schopni proměnit. A když už trefíme branku, tak hostům výborně zachytá brankář Tuček, který několika výbornými zákroky zachránil Chroustovicím bod. Hosté v první půli hrozili jen z ojedinělých útoků, ve druhé se k naší brance prakticky nedostali vůbec. Tentokrát jsme alespoň vyhráli na penalty, i když se štěstím."

Jaroslav Bečička, sekretář SK Chroustovice: „K utkání jsme odjeli v oslabené sestavě. Snažili jsme se hrát tak, abychom nedostali branku, což se nám dařilo. Navíc jsme sami dokázali z ojedinělého útoku vstřelit gól Uhlířem. Vedení se nám pak dařilo držet až do samého závěru, kdy se domácím po nepřehledné situaci v pokutovém území podařilo vyrovnat. Pak přišla na řadu loterie penaltového rozstřelu, ve které byli šťastnější domácí."

Sruby - Proseč 2:1

Richard Raba, sekretář FK Proseč: „Naše mužstvo sehrálo ve Srubech další smolné utkání. První poločas byl vyrovnaný, bez vyložených šancí. Brankář domácích nemusel v podstatě zasahovat, naopak Lampárek neudržel jednu střelu a Sruby dostaly odražený míč hlavou do sítě. Do druhé půle vstoupilo naše mužstvo jako polité živou vodou. Vytvořilo si celou řadu šancí, podařilo se mu vyrovnat a dalšímu průběhu utkání by slušel stav tak 1:4. Bohužel jsme pouze nechali vyniknout domácího gólmana. Tři minuty před koncem pak stačil jeden brejk do naší otevřené obrany a odjeli jsme bez bodu. Za výkon musím pochválit dorostence Koutného a Vopařila."

Řečany - Prosetín 2:5

Martin Havel, sekretář Sokola Prosetín: „Konečně nám vyšlo proměňování šanci, které se nám celé jaro nedařilo. Utkání ovlivnil vlastní gól Řečan již v první minutě. Od té chvíle se nám hrálo podstatně lehčeji a podle toho také naše hra vypadala. Dá se říci, že se nám podařilo vstřelit branku z každé větší šance, naopak domácí nevyužili téměř žádnou." (rp)