Rodák z Čáslavi absolvoval dvouletou vojenskou služhu ve VTJ Lešany. Do roku 1950 bydlel v obci Orel, odkud se přestěhoval do Kočí, kde žije dodnes.

Jubilant Zdeněk Tesař zvaný „Soda“ vzpomíná nejraději na Novoměstskou (TJ Elite, SK Chrudim), kde začínal v roce 1943 jako dorostenec a zde vydržel dvě desítky let. Pak šel hájit barvy Kočí a vrátil se zpět Za Vodojem. Zde vzpomenul trenérskou éru Františka Kilbergera a spoluhráčů Dobrovolného, Krajíčka, Kostku, bratry Mrázkovy, brankáře Jurku, prostě na tehdejší správnou partu. Nějaký čas kopal i za Transportu (AFK Chrudim). Poté se znovu vrátil na Elitku, kde ukončil aktivní činnost.

Při setkání v rámci jubilea doma v Kočí zavzpomínal na spoluhráče – brankáře B. Kratochvíla, ale také na bývalého výborného házenkáře Mirka Zeleného.

Dalším Tesařovým koníčkem se stala cyklistika. Dlouhá léta již v důchodovém věku dojížděl denně do Chrudimě za seniory na „dýchánky“ před Borznou, kde se probíraly nejen sportovní, ale i další události z domova i ze světa. „Do současného silného provozu už mě manželka Miluše nechce pustit – za žádnou cenu. A tak se projíždím jen po okreskách do okolí – Topole, Slatiňan a podobně,“ svěřil se nám stále vitální „Soda“ Tesař.

K zítřejším osmdesátinám přejeme jubilujícímu Zdeňku Tesařovi ještě hodně najetých kilometrů, radost z rodinné a fotbalové pohody a samozřejmě to nejdůležitější – stálé zdraví!

(dom)