Z druhého kola prezidentských voleb v Běstvině.

Zdroj: Pavel Kalina

Voliči na Chrudimsku upřednostnili ve 2. kole prezidentské volby Miloše Zemana a přispěli tak i k jeho vítězství na celostátní úrovni.

Zdroj: Karel Dvořák

2. kolo prezidentských voleb: svůj hlas vítěznému kandidátovi Miloši Zemanovi odevzdalo na Chrudimsku celkem 32 489 voličů (61,62%), Karla Schwarzenberga podpořilo 20 234 lidí ( 38,37%).

Zdroj: Karel Dvořák

 V penzionu v Bítovanech se ve středu 23. ledna uskutečnilo v pořadí již páté setkání pěstitel rychle rostoucích dřevin.

V penzionu v Bítovanech se ve středu 23. ledna uskutečnilo v pořadí již páté setkání pěstitel rychle rostoucích dřevin.

Zdroj: DENÍK/Romana Netolická

V sobotu 26. ledna se v obcích Vítanov a Stan po celý den konala tradiční staročeská maškara, která je společně s dalšími masopustními obchůzkami z Hlinecka zapsána do seznamu nehmotného kulturního dědictví lidstva UNESCO.

Zdroj: Jiří Laštůvka "Kudláček"

Ve středu 23. ledna vyvrcholila tradiční anketa Nejúspěšnější sportovci Chrudimska, tentokrát za rok 2012. Sportovní hvězdou Chrudimského deníku se stal fotbalový brankář MFK Chrudim LUKÁŠ MRÁZEK.

Zdroj: Radek Pavlík

Policisté zahájili trestní stíhání proti sedmatřicetiletému násilníkovi, který ve čtvrtek 24. ledna napadl svoji bývalou přítelkyni v bytě jeho soka a poté jim ještě navíc zapálil auto.

Zdroj: DENÍK/Archiv VLP

Ve středu 23. ledna vyvrcholila tradiční anketa Nejúspěšnější sportovci Chrudimska, tentokrát za rok 2012. Vítězkou hlavní kategorie se stala KATEŘINA MATRASOVÁ, orientační běžkyně z SK Chrast.

Zdroj: Radek Pavlík

K 31. lednu skončí ve své funkci ředitel Chrudimské nemocnice Tomáš Vondráček.

Zdroj: Karel Dvořák

NEJNOVĚJŠÍ VIDEO Z REGIONU
Na ubytovně našli dvě mrtvá těla
DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Zdroj: DENÍK/Lada Součková