Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Dnešní soutěž hasičů v Morašicích je jubilejní

Morašice – Projít se Morašicemi, znamená potkat také lidi, kteří jsou hasičským sportem doslova zapáleni a věnují mu téměř veškerý volný čas. Podařilo se nám setkat se s několika, a tak jsme jim položili pár obligátních otázek. Co jsme se dozvěděli?

2.10.2010 1
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Pavel Ondra

V Morašicích je poměrně silná základna dětských dobrovolných hasičů. Družstvo dětí čítá celkem 18 nadšenců, nepočítaje trenéry a vedoucí. Díky tomuto počtu proto někdy soutěží družstvo A - starší a B - mladší.

Za největší úspěch považují 2. místo v okresním kole soutěže Plamen v roce 2007. od té doby pilně pracují na dotažení, ba co více, překonání tohoto výsledku. Za veliký neúspěch považují, když se jim z 2. místa nepodařilo postoupit do krajského kola soutěže. To díky tomu, že postupovalo pouze 1. družstvo. Stále největším soupeřem je rýmička. Nemocnost malých hasičů někdy neumožní postavit na start silné družstvo a tak body v soutěži chybí.

Velmi dobří jsou v soudržnosti. Ve družstvu jsou děti od 5 do 15 let a ani takovýto rozdíl nezabrání tomu, aby si pomáhali a podporovali se. Když se podíváme na to co mladé hasiče nejvíce baví, tak z disciplín je to stále požární útok.

V současnosti se požárnímu sportu v rámci družstva žen věnuje 11 členek. Za největší úspěch považují 3. místo na soutěži Noční Seč, které proběhla v roce 2009. Vedle mnoha dalších dílčích úspěchů, se neradi, ale přeci zmíní i o tom co se zrovna nepovedlo. Sem patří situace, kdy se nepovedlo nastartovat PS 12 na domácí soutěži.

Asi nějaký hasičský šotek. V rámci soutěží nejvíce soupeří asi s družstvem Slatiňan, ale nejtěžším soupeřem lepro ně družstvo Lukavic, které vede ligu. Když se nebudeme ptát na techniku a vybavení, nejvíce se jim nedaří sehrát se ve stejné sestavě. Tak aby na každou soutěž byly děvčata sehrána a měla co nejvíce natrénováno. Přesto cítí, že velmi dobré jsou v zápalu pro věc a také v zapalování lýtek. To už ale musí hasit někdo jiný.

Pak jsme potkali zástupce dorostenců. Nyní je v družstvu celkem 8 zdatných členů. Každou soutěž bojují co jim síly stačí. Za největší úspěch proto považují účast družstva na krajském kole s konečným 3. místem v Otradově v roce 2009.

Bohužel tuto sezonu se málo kdy povedlo našemu družstvu dorostenců složit celkový počet 7 členů k dokonalému trénování a zlepšení tak i výsledků na soutěžích. Za největšího soupeře považují nerovnost terénu a překážky na dráze. A v čem jsou dobří? Především v porozumění se všemi bratry SDH soupeřů. A tak by to mělo v kolektivních sportech být.

Na řadu přichází družstvo z nejvýkonnějších, muži. Sedmičlenné družstvo dosahuje zářných výkonů na soutěžích kde se umísťuje na předních místech. Za největší úspěch považují letošní výhru na Seči, protože se ještě nikdy nikomu v historii sboru Ligovou soutěž nepovedlo vyhrát. Proto je mrzí, že se jim nepovedlo tempo nastavené ze začátku ligy udržet. Po ligové pauze už jen padali dolů.

Nejtěžším soupeřem jsou si sami. Nevyvážeností výkonů si prý kazí to, na čem už poměrně dlouho pracovali. Pokud toto sami tvrdí, jsou na dobré cestě k tomu dobýt i mety nyní zdánlivě nedosažitelné. V čem jsou dobří? Především jsou tým.

V sobotu 2.10. tomu bude již 20 let, co se na výboru SDH Morašice členové domluvili na uspořádání hasičské soutěže. Domluvit se dá cokoliv, ale v Morašicích není od záměru k činům daleko. S přispěním vedení obce se vše podařilo a tak se již tradičně můžeme potkávat na poslední soutěži otevřené ligy okresu Chrudim v Morašicích. Na soutěži „ O pohár starosty obce“.

Stejně jako v předešlých ročnících očekáváme bohatou účast spřátelených sborů. Věříme, že počasí se umoudří, aby účast na této akci nebyla utrpením, ale hodnotným sportovním setkáním završujícím soutěžní sezonu. Utkají se nejen atraktivní družstva žen, ale také mužů.

Členové morašického sboru se na všechny účastníky těší a chystají bohaté občerstvení, například bramboráky, které určitě přijdou vhod.
V sobotu od 9:00 na velkém hřišti vypukne slavnostní 20. soutěž „O pohár starosty obce“ a už nyní přejeme výtězům hodně zdaru do dalšího roku.

„HVP, a.s. náš partner“


SDH Morašice

Místo události:
2.10.2010 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Interiér slatiňanské Švýcárny.

Švýcárna se těší velkému zájmu návštěvníků

Keltský skanzen v Nasavrkách

Nasavrčtí Bójové oslavili patnáctiny

Chystáme on-line: Kolovratník bude odpovídat čtenářům

Pardubice - Poslanec a lídr krajské kandidátky hnutí ANO pro volby do Poslanecké  sněmovny Parlamentu ČR Martin Kolovratník bude čtenářům Deníku ve středu od 10 hodin k dispozici v on-line rozhovoru.

Místo vrátnice se bude volit v základní škole

Luže – Tři změny ve volebních okrscích hlásí pracovníci městského úřadu v Luži.

VÍME PRVNÍ

Vražda v Krasíkově. Zřejmě kvůli neshodám a alkoholu

Krasíkov - K vraždě asi 45letého muže z Třebařova došlo v sobotu v obci Krasíkov na Orlickoústecku. Na svědomí ji má podle dostupných informací jeho partnerka M. K. Muže zabila při hádce.

ON-LINE: Simeon Karamazov dnes odpovídal na vaše dotazy

Chrudim - Vysokoškolský učitel, poslanec a lídr krajské kandidátky ODS pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Simeon Karamazov dnes od 10 hodin odpovídal čtenářům Deníku v on-line rozhovoru.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení