Jako první předvedly své pokusy družstva mužů. Zde se nejvíce dařilo Zbožnovu, který zvítězil s časem 23:48 s. Druhou příčku obsadil Mrákotín a na třetím místě skončili muži ze Štěpánova. Poté následovala kategorie žen. Zlato putovalo do Holetína, kterému se podařilo zaběhnout útok v čase 26:51 s. Stříbrnou pozici obsadilo Hlinsko a třetí místo patřilo ženám z Brčekol.

Prvních osm mužských týmů mělo zajištěný postup do rozstřelů. Ve finále bojoval o první místo Mrákotín s vítězným Zbožnovem, který si odvezl putovní pohár obce Horka. V semifinále si své síly změřilo Hlinsko se Svídnicí, na kterou nakonec zbyla bramborová příčka. Ženských rozstřelů se zúčastnily čtyři týmy.

V semifinálovém souboji mezi Lukavicí a Hlinskem, zvítězilo družstvo Lukavických žen a umístilo se tak na třetí pozici. Finále vyhrály ženy z Holetína, jako druhé se umístily Brčekoly.

Další a již poslední závody Ligy okresu Chrudim se budou konat tuto sobotu 4. října v Morašicích. Zde se v jistě napínavém souboji rozhodne o umístění družstev na medailových pozicích.

Barbora Vacková, SDH Horka