Vše začalo v únoru, kdy se třemošničtí hasiči vydali do Prahy na mezinárodní veletrh zabezpečovací techniky, požární ochrany a záchranných zařízení. Zajímala je technika, ale hlavně defibrilátor, kterým chtěli doplnit své výjezdové vozidlo. Na výstavišti se prezentovala i hasičská pojišťovna.

Třemošničtí v jejím stánku vyplnili soutěžní kupon, odpověděli na několik otázek a odevzdali lístek do osudí. V následujících dnech Anna Budišová, členka SDH Třemošnice, obdržela šťastnou zprávu, že se stala vítězkou a získala defibrilátor americké výroby v hodnotě přes 50 tisíc korun.

"Po příchodu k pojišťovně jsem původně žádný soutěžní kupon vyplňovat ani nechtěla, ale nakonec mně manžel přemluvil. Byla jsem velice ráda, že jsem přístroj vyhrála a mohla trochu pomoci naší jednotce,“ sdělila skromně vítězka Anna Budišová, která si o uplynulém pátku defibrilátor LIFEPAK 1000 převzala. Členové hasičského sboru byli po tomto slavnostním aktu podrobně seznámeni s technickými parametry automatického defibrilátoru, včetně názorných ukázek.

„Přístroj používají ze sedmdesáti procent záchranné služby a hasičské složky. Defibrilátor je připraven 24 hodin denně, slouží k záchraně života, když dojde k náhlé zástavě a osoba nedýchá. Práce s přístrojem je jednoduchá, sám si vyhodnotí, zda je zapotřebí přístroje a nebo masáže, monitor ukazuje srdeční rytmus a disponuje unikátní funkcí, která zabrání že dát výboj někomu, kdo jej nepotřebuje,“ řekl na závěr ukázky Vladimír Procházka, který defibrilátor předával.

Pavel Kalina