Jeho život před deseti lety ukončila tragédie na březhradském přejezdu. Pět minut před šestou hodinou ráno srazil vlak z Pardubic městský autobus, do kterého pár minut předtím nastoupilo sedm lidí. Řidiči a dalším třem lidem už bohužel nikdo nemohl pomoci. Jednou z obětí byl místní teprve sedmnáctiletý dobrovolný hasič Miroslav Pekárek.

„Memoriál pořádáme každý rok na počest mého syna. Na letošní závody se nás tu sjelo celkem dost. Jsem rád, že hasiči nejsou z cukru a děti přijely i v tomto počasí. Je dobře, že starší pracují s mládeží a dobrovolní hasiči přežijí," říká Josef Pekárek, starosta Sboru dobrovolných hasičů Březhrad.

Letos se opět bojovalo ve čtyřech kategoriích: mladší žáci, starší žáci, ženy a muži.  Mezi nejmladšími zvítězilo družstvo Chlum B a ve starších žácích tým z Březhradu.

Ženská družstva přijela do Březhradu tři a prvenství mezi něžnějším  pohlavím zůstalo v Březhradu. Druhé skončily ženy z Třebše a třetí z Choustníkova Hradiště.

Mužských týmů bylo o poznání více. Celkem se jich do boje o poháry zapojilo třináct. Nejlepší čas zaběhlo družstvo z Hrobic, druzí byl tým Jeníkovic a bronz si odvezli muži z Choustníkova Hradiště.