I přesto, že počasí vybízelo spíše k návštěvě koupaliště, přijelo poměřit své síly celkem 20 družstev mužů a 14 týmů žen. Bezvětří a rychlý trávník dávaly tušit i rychlé dosažené časy. Netrvalo dlouho a kluci z Horky jako první překonali magickou hranici 24 vteřin a nasadili laťku časem 23,67 s. Následoval je tým Lukavice se startovním číslem 7. Časem 23,34 s se domácí ujali vedení, které vydrželo téměř do konce soutěže. Se startovním číslem 18 pak tým Zbožnova předvedl požární útok v čase 22,62 s a zajistil si tak vítězství v soutěži. Zajímavost nastala s posledním startujícím týmem, kdy družstvo Morašic dosáhlo shodného času jako Lukavičtí, takže obě družstva skončila na společném druhém místě.

V kategorii žen se s časem 27,06 s ujala vedení děvčata ze Štěpánova se startovním číslem 2. Tomuto času se pak přiblížil pouze tým Holetína -27,23 s. Jediné družstvo které překonalo tuto hranici bylo družstvo Morašic, které s časem 25,55 s zvítězilo ve své kategorii. Konečné pořadí žen tedy 1. Morašice, 2. Štěpánov, 3.Holetín.

Po této soutěži se vedení ligové tabulky opět ujali hoši z Výsonína (66bodů) a ženy ze Štěpánova (58bodů).

Za necelé dva týdny, v pátek 22.8. liga zavítá do Seče, kde u požární stanice proběhne již 17. ročník večerní soutěže v požárním útoku. Tuto nádhernou podívanou si nenechte ujít! Milan Bleha