Česká hasičská jednota Hlinsko pořádala první zářijovou neděli na tréninkovém fotbalovém hřišti v hlineckých Olšinkách tradiční soutěž v požárním útoku „Memoriál Michala Denka“. Jednalo se již o 11. ročník s tímto názvem. Dříve „Setkání hasičů“ je nepřetržitě pořádáno od roku 1990.

Soutěže, jež je zařazena do prestižní Ligy okresu Chrudim v požárním útoku, se zúčastnilo 26 mužských a 11 ženských družstev.
Putovní pohár v mužské kategorii se tentokrát nemusel nikam stěhovat, přestože nezůstal v Hlinsku. Vítězem memoriálu se totiž stal loňský vítěz SDH Zbožnov s časem 24,31 s. V těsném závěsu za ním s časem 24,98 s skončili hasiči z Mrákotína a třetí příčka patří Výsonínu, který dosáhl času 25,04 s. Muži z ČHJ Hlinsko vybojovali 5. místo.

O poznání lépe se však dařilo hlineckým ženám, které s časem 25,87 s vystoupaly na stupínek nejvyšší a postaraly se tak o to, aby putovní pohár v ženské kategorii zůstal doma. Na druhém místě se pak umístil SDH Výsonín (27,14 s) a bronz si odvezly hasičky z SDH Skuteč „B“ (27,37 s).
Výsledky na www.hasicihlinsko.cz.

Milan Jindřichovský,
starosta sboru
Česká hasičská jednota ,
hasičský sbor Hlinsko