Druhou sezonu se soutěžilo o putovní pohár obce Horka a zároveň po druhé bylo toto klání zařazeno do „Otevřené ligy okresu Chrudim“.

K prezentaci se dostavilo 18 mužských a 14 ženských družstev a poté, co nejmenší horečtí závodníci dokončili svůj ukázkový pokus, už nic nebránilo zahájení hlavní části soutěže. Zde museli soutěžící v co nejkratším čase naplnit nástřikové terče. Dosažené časy rozhodly o umístění družstev v ligové části soutěže a zároveň byly hlavním kritériem pro postup do rozstřelů, kde prováděla své pokusy na tzv. srážecí terče vždy dvě družstva současně. Rychlejší tým vždy postoupil do dalšího kola. Tyto rozstřely pak rozhodly o umístění v pohárové soutěži.

Zde se v kategorii mužů nejvíce dařilo Zbožnovu, druhou příčku obsadil Hoješín a bronz putoval do Skutče. Nejlepší mezi ženami bylo družstvo ze Skutče, druhou příčku obsadily Rosice a třetí místo patřilo Slatiňanům. Cenné body do „Otevřené ligy okresu Chrudim“ nasbíraly tyto týmy: kategorie mužů: 1. místo SDH Seč, 2. místo SDH Horka, 3. místo SDH Hoješín, kategorie žen: 1. místo ČHJ Hlinsko, 2. místo SDH Štěpánov, 3. místo SDH Chrudim. Třešinkou na dortu bylo vyhlášení ceny za nejrychlejší nástřik nástřikového terče. Tu si odnesli Zbyněk Pokorný a Dita Tichá.

Kdo již nějakou soutěž v Horce navštívil, jistě nám dá za pravdu, že si místní na organizaci veškerých akcí dávají záležet. Zdejší sportovní areál je vždy perfektně připraven, bohaté občerstvení, rychlá a příjemná obsluha jsou k dispozici nejen soutěžícím, ale samozřejmě i divákům. Pokud se k tomu ještě vydaří krásné slunečné počasí, jako tomu bylo letos, je o blaho návštěvníka všestranně postaráno.

Aneta Horáková