Soutěže, která je od svého počátku nepřetržitě zařazena do prestižní Ligy okresu Chrudim v požárním útoku, se letos zúčastnil rekordní počet požárních družstev, jaký pořadatelé v celé historii memoriálu nepamatují. Celkem se ho totiž zúčastnilo 56 družstev, z toho 35 mužských, 18 ženských a tři družstva „veteránů". Speciální kategorie „veteráni" je zařazena v memoriálu třetím rokem a je určena sportovcům nad 35 let.

Dlouhodobým záměrem pořadatelů je přilákat k soutěžnímu klání i závodníky, kteří už mají své nejlepší výkony za sebou, ale přesto si chtějí ještě zaběhat.

Dopoledne probíhala v rámci memoriálu doplňková soutěž o nejrychlejší náběr vody. Cílem této disciplíny bylo dostat do nádobky 600 ml vody. Do této soutěže se přihlásilo 48 dvoučlenných týmů, z toho 32 mužských a 16 ženských. Putovní pohár Michala Denka si opět odvezl Sbor dobrovolných hasičů Zbožnov „A" s časem 21,96 s. V těsném závěsu za ním s časem 22,82 s skončili hasiči z SDH Morašice a třetí příčka patří SDH Zbožnov „B", který dosáhl času 23,00 s. Muži z pořádajícího sboru ČHJ Hlinsko vybojovali 6. místo.

Mezi ženami vystoupaly na stupínek nejvyšší hasičky z Morašic s časem 24,23 s, na druhém místě se umístil SDH Holetín (26,51 s) a bronz si odvezly hasičky z SDH Výsonín (26,79 s). Ženy z ČHJ Hlinsko obsadily 7. místo.

Umístění „veteránů" bylo následující: 1. místo Brčekoly, 2. místo Seč a 3. místo Hlinsko. V doprovodné soutěži se nejrychlejší náběr povedl hasičům z HZS Chrudim (Hodek, Mrázek; 7,84 s), následovaný týmem přihlášeným pod názvem „Močky" (Bažant, Sliacký; 7,93 s) a třetím týmem byli hasiči z SDH Morašice (Juren, Salfický; 8,54 s).

Ženy nabíraly nejrychleji v pořadí 1. Holice (Rychlíková, Němcová; 9,82 s), 2. Hrochův Týnec (Velínská, Truncová; 10,27 s) a 3. Holetín (Havlová, Kameníková; 10,64 s).

„Děkuji všem, kteří se na přípravě a průběhu soutěže podíleli a děkuji i družstvům za jejich účast," dodává Milan Jindřichovský, starosta sboru ČHJ Hlinsko.