VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Sídliště na Větrníku se proměnilo ve cvičiště

Chrudim – Obyvatelé místního sídliště Na Větrníku mohli v pondělí navečer shlédnout „rojení“ dobrovolných hasičů z Chrudimi.

30.9.2011 1
SDÍLEJ:

Cvičení dobrovolných hasičů na Větrníku.Foto: SDH Chrudim

Důvodem jejich výskytu na sídlišti byl plánovaný výcvik na požár výškové budovy.

V příležitosti výcviku se vyzkoušela průjezdnost a nástupní plocha pro požární techniku u panelových domů. Konkrétně u panelového domu č. p. 1207 byla průjezdnost v 17.00 na dobré úrovni. Dnes tu ale byla pouze jedna hasičská cisterna a jeden dopravní automobil. V případě například požáru bytu by se těchto požárních vozidel sjelo více, pravděpodobně i s automobilovým žebříkem, který je náročnější na ustavení, aby mohl být bezpečně použit.

Hlavním cílem výcviku byla práce s dýchací technikou. Proběhlo rozdělení hasičů do tří skupin po pěti hasičích, přičemž první skupina vyrazila do nejvyššího 12. patra. Každý z hasičů průzkumné skupiny byl vybaven dýchacím přístrojem a jelikož „zásah“ probíhal na čtvercovém schodišti po tmě, byly použity svítilny. Také komunikace mezi zasahujícími hasiči byla prověřena pomocí ručních radiostanic, které měla skupina u sebe. Cestou nahoru vytvářelo družstvo hadicové vedení 1. proudu, kterým by se v případě požáru hasilo. Po výstupu družstva do 12. poschodí, zde náhle „zkolaboval“ hasič, kterého museli nutně snést pomocí nosítek dolů. Tyto úkoly a postupy si vyzkoušelo každé utvořené družstvo.

Celý výcvik byl fyzicky velice náročný, avšak pro dobrovolné hasiče velice přínosný.

Jiří Svratecký, SDH Chrudim

30.9.2011 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:
Jan Mazuch z ODS.

Starostu Poličky dostaly do sněmovny preferenční hlasy

Volby 2017 na Chrudimsku.

Volby na Chrudimsku vyhrálo s přehledem ANO, druzí jsou Piráti, třetí ODS

Pouze ve třech obcích na Chrudimsku nezvítězilo ANO

Chrudimsko - Na Chrudimsku leží 108 obcí. Jen ve třech z nich nezvítězilo hnutí ANO. Na dalších místech se už politická uskupení střídají ve velmi divokém víru zářícím všemi barvami.

AKTUALIZUJEME

ON-LINE: V Pardubickém kraji má ANO 4 mandáty

Pardubický kraj - Sečteno je 100 procent volebních okrsků v kraji. Volby do sněmovny vyhrálo hnutí Ano. Stejně jako v celorepublikovém součtu. V Pardubickém kraji má 29,64 procent hlasů. Druhá je ODS a třetí Piráti.

Co si zvolíme, to budeme mít, říká Jiří Kajínek. Vsadil na svého kamaráda

Pane Kajínku, mohu se s vámi vyfotografovat? Jak se z vězně stane celebrita? V roli spisovatele se představil na 27. Podzimním knižním veletrhu nejslavnější český vězeň Jiří Kajínek.

Fotograf Radek Pavlík nemusel na voliče čekat

Hlinsko - Ve volební místnosti umístěné v budově městského úřadu bylo živo víc, než v uplynulých letech. Vnímá to tak externí fotograf Chrudimského deníku Radek Pavlík.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení