Vyrovnaná partie před skvělou hokejovou návštěvou. Zimní stadion v Chrudimi byl svědkem prvního finálového zápasu play off krajské ligy a po závěrečné siréně slavil – Chrudimští totiž, na rozdíl od semifinále s Chotěboří, zvládli na jedničku. Na úvodní branku se čekalo až do sedmatřicáté minuty, kdy nerozhodný stav naklonil na stranu domácích přesilovkovým gólem Jiří Plch.

A pak už to šlo ráz naráz. Trefy Jana Poláka a Tomáše Novotného v rozmezí dvou minut definitivně složily Kohouty do kolen. Chrudim, i díky skvělému výkonu brankáře Cvrčka, zvítězila 3:0 a od titulu jí dělí již jen dvě vítězství. Lepší vstup do finálové série by si Chrudim jen těžko vysnila. Výrazná střelecká převaha, bezchybný gólman Dominik Cvrček a skvělá podpora diváků. Chrudimští porazili Kohouty z České Třebové na vlastním ledě výsledkem 3:0, čímž v cestě na mistrovskou horu zdolali první ze tří potřebných kopců.

Trenér Jiří Polák neměl potřebu skrývat spokojenost: „Celý zápas jsme byli lepším týmem a zcela zaslouženě vyhráli. Pokud kluci udrží laťku podobně vysoko, nemám o nás strach,“ prohlásil hlavní kouč. Před diváky musel smeknout: „Už dlouho na našem zimáku tak vysoká návštěva nebyla. Prostě krása. Myslím si, že nelitovali, protože viděli opravdu pěkné utkání,“ radoval se šéf chrudimského úspěchu.

Naprosto stejně je na tom tým Hlinska, který si pro první bod zajel do Světlé nad Sázavou. V bitvě o pohár Vladimíra Martince si v prvním dějství vypracoval i dvougólový náskok. Nejen, že o něj Horses přišli, rázem po obratu Sklářů 79 vteřin před koncem prohrávali 4:5. V poslední minutě zařídil vyrovnání hlinecký Beneš, rozhodujícím hrdinou a střelcem vítězného gólu v prodloužení se pak stal hostující Gregar.

Pro druhý bod zamíří HC Chrudim ve středu 13. března na led do České Třebové, úvodní buly bude vhozeno v 18:30. Ve stejný čas začne odveta i na ledě Hlinska, které v prvním finále zdolalo Světlou nad Sázavou přesilovkovým gólem v prodloužení výsledkem 6:5 a v případě vítězství bude ve středu slavit.

FINÁLE PLAY OFF:
HC Chrudim – HC Kohouti Č. Třebová 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

stav série: 1:0
Branky a nahrávky: 37. Plch (Dobiáš, Novák), 48. Jan Polák (Pilař, Plch), 50. Novotný (Jan Polák, Koreček). Rozhodčí: Kukeně, Hájek – Křivohlavý, Pošvář. Vyloučení: 5:10. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Střely na branku: 40:26. Diváci: 1124.
HC Chrudim: Cvrček Dom. – Budínský, Kalous, Pilař, Burkoň, Seidler, Klement, Urban – Polák Jiří, Polák Jan, Dobiáš, Novotný, Novák, Karásek, Cvrček Dav., Štěpánek, Kišš, Koreček, Plch, Haltuch, O. Polák.
HC Kohouti Česká Třebová: Sajdl – Nesvadba, Šejba, Jemelka, Daněk, Škvor, Pražák – Křečan, Filip, Krejza – Král, Prachař, Fúzik – Velínský, Hemský, Štefka – Veverka.

FINÁLE O POHÁR VLADIMÍRA MARTINCE:
HC Světlá n./S. – HC Hlinsko 5:6 pr. (1:3, 3:1, 1:1 – 0:1)

stav série: 0:1
Branky a nahrávky: 2. Štros (Svoboda), 25. Piskač (Kohout, Bradáč), 37. Doležal (Dolinský, Bradáč), 38. Doležal (Doležal, Dolinský), 57. Kohout (Bradáč) – 1. Gregar (Dítě), 4. Homola (Brázda, Beneš), 14. Plachý (Dítě, Beneš), 35. Králíček (Chvojka, Plachý), 60. Beneš (Dítě, Plachý), 63. Gregar (Beneš, Dítě). Rozhodčí: Rulíček, Hájková, Louda. Vyloučení: 8:3 navíc Vlček (Hlinsko) 5+0K.
HC Světlá n./S.: Koubský – Svoboda, Vacek, Adam Bradáč, Včela O., Kořínek, Fibikar, Kohout, Blažek, Piskač, Štros, Dolinský, Doležal Jar., Doležal Jakub, Kopecký, Špatenka, Kubát.
HC Hlinsko: Gregor – Beneš, Brázda, Sobotka, Vácha, Zídek, Fink – Dítě, Hron, Gregar, Homola, Pazourek, Cejpek, Chvojky, Vlček, Plachý, Králíček.