Chrudim – Brno 5:4 po SN

Od počátku se hrál hokej výborné úrovně a ve vynikající sportovní atmosféře. Nováček postupně otupil očekávaný nápor favorita a ve 13. minutě sám udeřil po gólu J. Šedy. S jídlem roste chuť a po dvou trefách Martince v 15. a 18. minutě to už bylo překvapivě 3:0. Škoda pro domácí, že je v rozletu přibrzdil za 24 vteřin Vondráček úvodním gólem Komety.

Na začátku druhé části přečkali domácí dvě dlouhá oslabení 3 na 5 a při doznívající přesilovce Komety měl ideální šanci ke zvýšení náskoku. Martinec. Při sólovém úniku byl faulován, ale sám z trestného střílení nezavršil svůj hattrick. Kandidát postupu pozvolna přidával „plyn“ a ve 33. minutě upravil Klimt na 3:2. Po minutě však Chrudimští opět odskočili na rozdíl dvou branek zásluhou Beránka. Brňané však v závěru třetiny dokázali vyrovnat na 4:4 po gólech Černého a Mikšana.

Závěrečné dějství bylo urputným bojem a na domácích bylo znát, že by s bodem za remízu byli spokojeni. Tu nakonec uhráli. Změnu stavu nepřineslo ani prodloužení a dva body po samostatných nájezdech zajistil nováčko vi Jan Šeda.

Fakta – branky a asistence: 13. J. Šeda (Král), 15. Martinec (Valko), 18. Martinec (Toužimský), 34. Beránek (M. Šeda) – 18. Vondráček (Mikšan, Barus), 33. Klimt (Padělek), 36. Černý (Klimt), 40. Mikšan (Vondráček, Barus). Rozhodčí: Pešina – Flegl, Šperl. Vyloučení: 10:11, navíc Vyskočil (CR) a Hylák (BR) 10 OT. Využití: 0:1. Diváků: 1520. Třetiny: 3:1, 1:3, 0:0 – 0:0, 1:0.

HC Chrudim:
Růžička – Toužimský, Kolář, Vyskočil, Kuncl, Suchý, Šafařík, M. Šeda, Fejgl – Valko, Martinec, Zohorna – Zadina, Stavenský, Žák – Bláha, Král, J. Šeda – Semorád, Beránek, Bělohlávek.

HC Kometa Group:
Hylák – Zubíček, Mikel, Houdek, Křetinský, Lhotský, Protivný, Morava, David – Klimt, Padělek, Sedlák – Brabenec, Švagrovský, Černý – Mikšan, Barus, Vondráček – Bakrlík, Kostourek, Haluza.

Martin Hosták, trenér HC Chrudim: „Rekordní návštěva viděla výborný hokej. S výsledkem jsme spokojeni, i když za stavu 3:0 si mnozí fanoušci jistě mysleli, že bychom mohli vyhrát. Kometa však potrdila svoji sílu a jsem rád, že jsme ji donutili k maximálnímu výkonu.“

Vladimír Kýhos, trenér HC Kometa Group: „Soupeře jsme v první třetinu trestuhodně pustili do tříbrankového vedení, které jsme pak horkotěžko dotahovali. Musím ocenit bojovný výkon nováčka, který si zasloužil neprohrát.“

Další výsledky 22. kola

Jihlava – kadaň 5:2 (0:0, 3:1, 2:1). Branky a nahrávky: 28. Suk (Man), 30. Rytnauer (Hodek, Bakus), 32. Hodek (Dolníček, Hanzal), 44. Bakus (Rytnauer, Staněk), 45. Bezděk (Suk) – 31. Zika (Rybecký, Kadlec), 45. Valský (Šíp, Kloz). Rozhodčí: Šír – Jureček, Pala. Vyloučení: 6:7. Využití: 2:1. Diváci: 1350. Jihlava: Řehoř – Staněk, Malena, Ficenc, Štrach, Posmyk, Novák – Hradecký, Bakus, Hodek – Rytnauer, Dolníček, Hanzal – Man, Bezděk, Suk – Krupka, Polcar, Dvořák. Kadaň: Hanuljak – Szakál, Boguský, Pospíšil, Zmeškal, Kloz, Mašek, Kramár, Rutta – Valský, Šíp, Balázs – Polanský, Derfler, Kajer – Pražák, Ton, Chyba – Kadlec, Rybecký, Zika

Havířov–Ústí n. L. 2:1 po SN (0:0, 1:0, 0:1, 0:0). Branky a nahrávky: 24. Zeliska (Vala), 65. Kolarz (rozhodijící SN) – 56. Pazourek (Janků). Rozhodčí: Trombík – Poruba, Vengřín. Vyloučení 2:7. Využití 1:0. Diváci: 783. Havířov: Valent – Kolarz, Štefanka, Lojek, Evan, Novák, Huhto, Hegegy, Lašek – Seman, Vala, Velecký, Brynecký, Piecha, Sikora, Zeliska, Přeučil, Hampl, Klimša, Najdek, Říčka. Ústí: Orct – Bolf, Tůma, Němeček, Pojkar, Klobouček, Zeman, Novotný – Čaloun, Havlíček, Sklenička, Šagát, Špirko, Šaffer, Janků, Pazourek, Dragoun, Heřman, Hanzl, Prorok, Kloz. (lp)

Třebíč – Poruba 4:1 (0:0, 2:0, 2:1). Branky a nahrávky: 30. Sojčík (Klejna, Rákos), 35. Stejskal (Nahodil, Sojčík), 43. Zahradník (Hrbáček, Vrba), 44. Nahodil (V. Burian) – 60. Červenka (Holuša). Rozhodčí: Petružálek – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 1050. Třebíč: Fiala – Hrbáček, Trončinský, Flamík, Kaláb, Koktan, Havran, Sláma, Bulička – Čech, Zahradník, Vrba – V. Burian, Nahodil, Stejskal – Staněk, Rákos, Klejna – Přibyl, Sojčík, Obdržálek. Poruba: Vošvrda – Holík, Tesařík, Palík, Vnenk, Ovšák, Vajda, Buček – Holuša, Kotásek, Gelačák, Pavelek, Červenka, Kolařík, Rozum, Janečka, Urban, Skočovský, Szturc, Rehuš, Strapáč.

Vrchlabí – Olomouc 5:1 (0:0, 3:1, 2:0). Branky a asistence: 30. Rusnák (Gajovský, Horčička), 31. Fiedler (Chatrnúch) 36. Bendík (Pajič, Nouza), 51. Koma (Bendík), 57. Krupka (Beck, Chaloupka) – 36. Smejkal (Řípa). Rozhodčí: Turčan – Hynčica, Mašek. Vyloučení: 6:7. Využití: 1:0. Diváci: 1509. HC Vrchlabí: Štůrala – Koma, Bendík, Chatrnúch, Chaloupka, Galvas, Vála, Wagenhoffer – Nouza, Pajič, Beck – Fiedler, Krupka, Gengel – Konečný, P. Kříž, Látal – Gajovský, Horčička, Rusnák. HC Olomouc: Kameš – Bartoň, Janáček, Kudělka, O. Kříž, Nedbálek, Ondrušek, Rýgl, Kotaška – Bordowski, Brančík, Davídek – Čuřík, Sakrajda, Ministr – Řípa, Zbořil, Smejkal – Beroun, Procházka, Žajgla.

Třebíč – Benátky n. J. 4:0 (2:0, 1:0, 1:0). Branky a nahrávky: 10. Eberle (Mazanec, Novotný), 10. Šinágl (Gudas, Tvrzník), 31. Vlček (Kubica, Kupec), 55. Šinágl (Pavel, Tvrzník). Rozhodčí: Jebavý – Beneš, Štofa. Vyloučení: 6:8 navíc Mazanec (B) 10 minut. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Beroun: Altrichter – Gudas, Hořava, Šmach, Mazanec, Nedvěd, Martinec, Tvrzník, Šinágl, Pavel, Eberle, Slížek, Novotný, Kupec, Kubica, Vlček, Kica, Křesťan, Stieler, Vaněček. Benátky n. J.: Nedvídek (Stejskal) – Drábek, Kajínek, Lukáč, Cuník, Mocek, Harant, Gajda, Kudrna, Dušek, Hruška, Havel, Vantuch, Rapáč, Kadeřábek, Kopic, Weiss, Jech, Skořepa, Bárta, Nevyhoštěný.

Chomutov –Most 2:1 p. p. (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0). Branky a nahrávky: 6. Tauš (Mikšovic, Jíra), 62. Mikšovic (Nikolov). – 6. Nekvinda (Vrtek), Rozhodčí: Hribík, Podrazil, Žídek. Vyloučení 8:6. Bez využití. Diváků: 1668. Chomutov: Lundell – Nikolov, Toivonen, Trefný, Všetečka, Višňák, Bombic, Chmelíř, Mazanec – Gombár, Skořepa, Míka – Mikšovic, Domin, Jíra – Tauš, Hašek, Jeslínek – Malát, Mužík, Fábry. Most: Sáblík – Martínek, Stříteský, Charousek, Hlubuček, Černý, Gróf, Nosek, Lomička -Bauer Jan, Machulda, Mach – Šinkovič, Budínský, Bauer Jakub – Nekvinda, Vrtek, Salač – Havlůj, Nedrda, Urban.

Hradec Králové – Havlíčkův Brod 3:1 (1:0, 1:1, 1:0). Branky a nahrávky: 8. Vojta (Hendrich), 27. Koudelka (Vojta), 43. Suchý (Filip, Pazdera) – 25. Varga (Křisťan, Čermák). Rozhodčí: Přikryl – Machálek, Škach. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1656. Hr. Králové: Luňák – Vojta, Karlíček, Seidl, Hendrich, Pazdera, Zukal, Březina P. – Nedorost, Moskal, Kadlec, Hruška, Koudelka, Volráb, Fořt, Filip, Suchý, Luštinec, Březina O., Ulehla. Havl. Brod: Suchan – Vyhlídal, Borůvka, Šulc, Martinka, Pavlík, Špelda, Jelínek A., Soldán – Křišťan, Holec, Ondráček, Wurm, Čermák, Třetina, Stromko, Dušátko, Svoboda, Němec, Rusnák, Varga.