Chrudim – Brno 5:1

Domácí nastoupili stejně jako v předchozích vyřauzovacích bojích na čtyři formace a hned ve druhé minutě mohli jít do vedení. Přečíslení dvojice Horák – Stavenský, řešil druhý jmenovaný kličkou gólmanu Chvátalovi, při níž ale upadl a puk na chvilku zcela se válející v brankovišti neměl kdo dorazit. V dalším průběhu si Chrudimští udržovali mírnou převahu, v 9. minutě mohli ovšem zničehonic prohrávat.

Před Hrazdírou se objevil zapomenutý Martnák, ale na gólmana nevyzrál. V 17. minutě při početní výhodě si najel nacvičeným způsonbem na přihrávku Žáka Valko a otečí mezi Chvátalovy betony otevřel skóre.

Minutu před koncem třetiny měli domácí štěstí, když puk po teči Korotvičky otřel o tyč. Druhou třetinu začali Východočeši náporem, ale skóre se neměnilo ani ve 33. minutě, kdy Stavenský neproměnil trestné střílení. Naštěstí si to vynahradil v poslední minutě druhé části, když si na modré krásně zpracoval Vyskočilovo vysunutí a zvýšil na 2:0. Když po teřch minutách závěrečného dějství vyuýžil znovu valko přesilovou hru, zdálo se být o vítězi rozhodnuto.

Hosté však zanedlouho využili taktéž přesilovku Sedláčkem na 3:1. Následně si vytvořili značný tlak, ale zásltuhou pozorné obrany a vynikajícího Hrazdíry již gól nevstřelili. Naopak v závěrečných třech mintách ještě dvakrát inkasovali po Zadinově dorážce a samostané akci Krále.

Fakta – branky a asistence: 17. Valko (Žák), 40. Stavenský (Vyskočil), 44. Valko (Král, Žák), 57. Zadina (Pospíšil), 59. Král – 46. Sedláček (Korotvička). Rozhodčí: Pešina – Dančišin, Matějíček. Vyloučení: 6:9, navíc: Beránek a Šafařík (oba CR) 10 minut OT. Využití: 2:1. Diváků: 950. Třetiny: 1:0, 1:0, 3:1.

HC Chrudim: Hrazdíra – Vyskočil, Klaus, Doseděl, Šafařík, Suchý, Mainer, Kuncl, Fejgl – Valko, Král, Žák – Stavenský, Šeda, Horák, Zadina, Beránek, Pospíšil – Polák, Buchal, Bělohlávek.

Jiří Zavoral, asistent trenéra HC Chrudim: "S výsledkem jsme maximálně spokojeni, i když musím sportovně uznat, že neodpovídá průběhu hry. Technika vůbec nebyla špatná. Síla našeho mužstva a vůle po vítězství ale slavila prim.

Ve druhém utkání kvalifikace zajíždějí chrudimští hokejisté již tuto středu do Benátek nad Jizerou.

Radek Pecina