Nejvýrazněji se asi z domácích do děje utkání zapsal útočník Robert Kousal, který se blýskl hattrickem. „Už ani nevím, kdy se mi povedlo naposledy vstřelit v jednom utkání tři góly, to snad ještě bylo v dresu české reprezentace do sedmnácti let proti Finsku,“ loví v paměti teprve dvacetiletý levý forward.

Ani jeho hattrick ale nakonec HC Chrudim na plný počet bodů nestačil. Čím si to vysvětluje? „Není to první zápas, který jsme tímto způsobem prohráli. Asi bych to připsal špatné koncentraci. Musíme se prostě vydržet soustředit celý zápas ne jenom půl hodiny,“ hledá Kousal příčinu porážky.

„Začali jsme dobře a zhruba v polovině utkání jsme dokonce vedli 2:0, pak jsme si ale nechali dát od soupeře tři rychlé góly a stálo nás hodně sil zase výsledek otočit,“ doplnil k průběhu utkání útočník, který měl na svědomí první tři góly svého týmu. Vedoucí gól na 4:3 potom vstřelil útočník Jan Šeda.
Jenže jeho spoluhráči pak při power play vedení ztratili, když se 27 vteřin před třetí sirénou trefil Křetínský, a v prodloužení rozhodl Chmelíř o tom, že bod navíc poputuje do Hradce.

Chrudim tak i nadále zůstává na předposledním místě tabulky a svou bilanci se musí pokusit vylepšit v dalším derby, které ji čeká již v sobotu od 18 hodin ve Vrchlabí. „Musíme v tomhle utkání urvat vítězství, ale nebude to nijak lehké,“ je si vědom Robert Kousal. A kdo je podle něj favoritem? „Myslím, že se dá očekávat vyrovnaný zápas. Vrchlabí poslední dobou také ztrácí body a je trochu v krizi, takže bych výsledek viděl jako otevřený. Vyhrát může kterýkoliv tým, ale samozřejmě doufám, že to budeme my.“ Jen připomeňme, že Vrchlabí patří po tomto kole v tabulce 13. příčka, o dvě lepší než Chrudimi. Ta naopak na svého příštího soupeře ztrácí pět bodů, ale má odehráno o utkání více.