Béčko vstoupilo do zápasu s cílem posunout se na desáté místo v tabulce, což by zajistilo postup do play off. Tento cíl se podařilo dosáhnout! Ve vyrovnaném utkání přehrál rezervní tým Dynama nevyzpytatelnou Třebíč a získal cenné dva body po vítězství v samostatných nájezdech.

Hned první třetina naznačila, že se jedná o vyrovnaný souboj. Brankáři na obou stranách podávali bezchybné výkony. Pardubický strážce svatyně Tomáš Vomáčka měl trochu více práce. Jako první však inkasovali domácí, když se přesnou střelou z mezikruží trefil Dominik Hrníčko.

Fanoušci Třebíče, jichž se do KHNP Arény dostavilo 819, však nemuseli dlouho čekat na odpověď. V 24. minutě totiž vyrovnal Radim Ferda.

Toto byl také poslední gól ze hry v průběhu utkání. O vítězi nerozhodlo ani prodloužení, a tak se šlo až do samostatných nájezdů. V nich exceloval gólman Dynama a rozhodující druhý bod pro Pardubice zařídil přesnou střelou Lukáš Žalčík.

Horácká Slavia Třebíč - Dynamo Pardubice 1:2 po sn. (0:0, 1:1, 0:0 – 0:0 – 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Ferda (Vodný, M. Svoboda) – 21. Hrníčko (Lichtag, Kaut), rozh. náj. Žálčík. Rozhodčí: Valenta, Zeliska – Polák, Baxa. Diváci: 819. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Horácká Slavia Třebíč: Jekel – Bořuta, Baláž, Štebih, Vodička, Poizl, Furch – Dočekal, Bittner, Psota – M. Svoboda, Vodný, Ferda – Ondráček, Kučera, Frömel – M. Svoboda, Malý, Michalčuk. Dynamo Pardubice: Vomáčka – Zdráhal, Hrádek, Bučko, Nedbal, Voženílek, Tvrdík, Chabada – Lichtag, Kaut, Hrníčko – Pochobradský, Mikyska, Žálčík – Rouha, Rákos, Zeman – Pavlata, Fiala, Kalužík.