Do přípravy na ledě se zapojili všichni hráči a opory A týmu z loňského kádru. Aktivní činnost ukončila pouze dlouholetá opora, útočník Tomáš Ptáček.

Hlinecký divák se však může těšit na několik nových tváří. Jednou z nejznámějších je pardubický útočník Pavel Beránek, jehož si hokejoví fanoušci pamatují z účinkování v 2. lize za HC Chrudim a který do Hlinska přichází z Chocně. Spolu s obráncem Alešem Pazderou, jenž má zase dlouholeté ligové zkušenosti z Hradce Králové, by měli patřit k oporám mužstva.

Na druhé straně do týmu přichází i mladí hráči jako je Martin Havel, který působil v extralize juniorů v Pardubicích a bude mít střídavý start v druholigovém Žďáru nad Sázavou, či Marek Brebera, jenž je podepsán na střídavé starty z ligového Havlíčkova Brodu. Ze žďárské juniorky se pak vrací Jakub Navrátil, který je však v tuto chvíli ještě na marodce. Po roční pauze se pak do přípravy zapojili Martin Zdražil a Přemysl Boguaj.

Sérii přípravných utkání začali Hlinečtí v sobotu 13. září na ledě HHK Velké Meziříčí, a to nečekaně vysokou porážkou 12:1 (2:1, 4:0, 6:0). Hlinecký Havel sice otevřel skóre této přípravy, ale pak už stříleli jen domácí. Mužstvo nastoupilo v sestavě: L. Černý (49. Gregor) Pazdera, Paseka, Spal, Vondráček, Havel, Sobotka, Zdražil, Tulis, Štěpánek, Šulc, Spurný, Makovský, M. Černý.

Nyní bude následovat utkání v Litomyšli (17. září) a přijdou domácí zápasy v pořadí: 20. 9. Velké Meziříčí od 17.30 hodin, 24. 9. Moravská Třebová, 28. 9. Litomyšl a 1. 10. Chotěboř. Generálkou před startem Krajské ligy mužů bude zápas v Moravské Třebové, a to v neděli 5. října. Cílem přípravy je vyzkoušet všechny hráče a možnosti optimálních útoků a obran. Hlavním trenérem A mužstva je Dušan Schweinfurter. (dom)