Nadprůměrné střetnutí udělalo krajské hokejové lize dobrou reklamu. Českotřebovští hráči zvítězili zaslouženě, po většinu času měli navrch, byli nebezpečnější a také efektivnější. Možná klíčový moment duelu nastal před jeho polovinou, kdy se domácím vůbec nepovedla přesilovka. Únik Rozlílka zastavili jen za cenu faulu, sám postižený však nařízené trestné střílení neproměnil. V témže oslabení však skóroval Pavlovský (1:2), stejný hráč pojistil náskok zkraje závěrečné periody a Kohouti dobře rozehraný zápas nepustili. Výsledek zvýraznili v poslední minutě do opuštěné soupeřovy svatyně při jeho power play, druhý gól domácích padl v čase 59:59. „Byl to oboustranně výborný zápas. Oproti předchozímu utkání v Novém Městě jsme hráli s větším nasazením a koncentrací. Hráli jsme dobře do obrany, tým několikrát podržel i brankář Vlk. Mohli jsme být produktivnější, hodně šancí jsme neproměnili, nevycházely nám přesilovky. Je to důležité vítězství,“ vyjádřil se pro klubový web českotřebovský trenér Pavel Rohlík.

Po delší době okusila vítěznou radost Litomyšl, ovšem hodně dlouho to tak nevypadalo, vždyť Jaroměř vedla po dvou třetinách 3:1. Ovšem ve třetí části si hosté přece jen vzpomněli na to, že ve starém roce uměli vyhrávat, soupeře zatlačili, vstřelili záhy kontaktní trefu a z pokračujícího náporu „slepili“ v 57. minutě další dva góly Ostřanský s Večerou. Kromě nich musí za vydřené tři body Litomyšlští poděkovat gólmanovi Nimmerrichterovi, jehož zásluhou přežili v samotné koncovce přesilovku domácích umocněnou odvoláním gólmana.

Další obrat předvedli hokejisté Chrudimi na náchodském ledě. A bylo to velmi podobné jako v případě zápasu Jaroměř – Litomyšl, dokonce i minuta, ve které se rozhodlo o osudu zápasu, byla totožná, tedy sedmapadesátá (!). V ní nejprve Haltuch srovnal na 2:2, aby o pár sekund později Cvrček otočil kormidlem, domácím zůstaly prázdné ruce a Chrudim si dokráčela pro těsné vítězství.

Poprvé naprázdno vyšlo v nadstavbové části Nové Město. Souboj Spartaků rozhodla přestřelka v závěrečné šestiminutovce (ještě na začátku 55. minuty svítilo na ukazateli 2:2) a ta vyšla mnohem lépe hostům. Těm sice rozhodčí Petr v předchozím průběhu hry neuznal dvě branky, nenechali se tím však rozhodit a proti jejich dalším zásahům nemohlo být námitek. Že dvě z nich (a další v podání domácích) padly v 57. minutě, to vzhledem ke zvyklostem tohoto kola nemůže překvapit… Mužem zápasu byl Pavel Prachař, choceňský kanonýr nasázel hattrick.

Ve skupině B byly odloženy oba plánované zápasy trutnovských hokejistů v Moravské Třebové a Lanškrouně. Což mohlo zejména Orly mrzet, neboť jsou pořádně rozjetí, předtím v dohrávce smetli doposud neporažené Třebechovice sedmi góly. Celek zpod Orebu si však v neděli spravil chuť, když si přivezl všechny body z Poličky. Ve vyrovnaném a do poslední minuty dramatickém duelu si vítězný zásah připsal hostující Wolf, domácí se potom marně snažili o vyrovnání a těsně před koncem inkasovali počtvrté. Hodně práce měli hlinečtí Horses, očekávané vítězství nad Barony z Opočna se rodilo v bolestech, rovnovážné skóre zlomil ve prospěch domácích dorážkou zblízka Bříza šest minut před sirénou.

SKUPINA A, 8. kolo:

Stadion Nový Bydžov – HC Kohouti Česká Třebová 2:4 (0:1, 1:1, 1:2). Branky: 27. Hlaváček (Chára, Zmítko), 60. Eis (Chára, Kubišta) – 18. Korhoň (Šejba), 30. Pavlovský (Augustin), 44. Pavlovský (Augustin, Sedlák), 60. Fúzik (Korhoň, Polodna). Rozhodčí: Veinfurter – Hofman, Roischel. Vyloučení: 4:5. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 220.

TJ Spartak Nové Město nad Metují – HC Spartak Choceň 3:5 (1:0, 1:1, 1:4). Branky: 19. Pohl (Hynek, T. Veselý), 32. Mach (Borovec, Březina), 57. Hynek (T. Veselý, M. Klust) – 27. P. Prachař (Vlček, Knytl), 49. Novák (Krejza), 55. P. Prachař (Martinec, Krejza), 57. P. Prachař (Lichtág, Škvor), 57. Krejza (Šeda). Rozhodčí: Petr – Bednář, Runštuk. Vyloučení: 9:3. Využití: 1:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 350.

HC Jaroměř – HC Litomyšl 3:4 (1:1, 2:0, 0:3). Branky: 1. Kocián (Koblížek), 29. Kocián (Holub), 33. Teuber (Tomášek, Kotrč) – 17. Jakubec (Stoklasa, Voříšek), 44. Stoklasa (Ondráček), 57. Ostřanský (Bláha), 57. Večeřa (Havlík). Rozhodčí: Karlík – Boček, Hurei. Vyloučení: 5:5, navíc Tomášek – Ondráček oba 5 min. Bez využití. Diváci: 95.

HC Náchod – HC Chrudim 2:3 (1:1, 1:0, 0:2). Branky: 8. Šrenk (Králík), 26. Haklička (Červíček) – 17. Dobiáš (Machač), 57. Haltuch (Dobiáš), 57. Cvrček (Pilař). Rozhodčí: Pecha – Řezníček, Vodička. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 74.

Pořadí:

1. Česká Třebová (19), 2. Nový Bydžov (16), 3. Nové Město nad Metují (15), 4. Chrudim (14), 5. Litomyšl (12), 6. Choceň (10), 7. Náchod (2), 8. Jaroměř (2).

Příští program:

Středa 12. ledna, 18:00: Jaroměř – Nový Bydžov, Náchod – Nové Město nad Metují, 18:30: Česká Třebová – Litomyšl, Choceň – Chrudim. Pátek 14. ledna, 18:30: Česká Třebová – Náchod.

SKUPINA B, 7. kolo:

TJ Orli Lanškroun – SK Třebechovice pod Orebem 7:1 (2:0, 4:1, 1:0). Branky: 9. Pejcha (Pirkl), 14. Pražák (Pirkl), 31. Pražák (Pejcha, Pirkl), 34. Drlík (Vogel, Švub), 34. Macháček, 36. Pejcha (Pirkl), 51. Pirkl – 33. Menyhárt (J. Drašnar). Rozhodčí: Kolář – J. Kopecký, P. Kopecký. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 141.

HC Slovan Moravská Třebová – HC Trutnov odloženo.

8. kolo:

HC Spartak Polička – SK Třebechovice pod Orebem 2:4 (2:2, 0:1, 0:1). Branky: 8. Kyncl (Nečas), 13. Nečas – 7. Beránek (Javůrek), 14. Jušta (T. Drašnar, Hanousek), 24. Wolf (T. Drašnar, Hanousek), 60. Javůrek (J. Drašnar). Rozhodčí: Vepřovský – Jiruška, Pošvář. Vyloučení: 3:8. Využití: 0:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 140.

HC Hlinsko – HC Opočno 4:3 (2:1, 0:1, 2:1). Branky: 5. Bříza (Adolf, Homola), 19. Homola (Bříza, Cejpek), 44. Fink, 54. Bříza (Beneš) – 11. Mlateček (Řehák, Komárek), 36. Hejduk (Bureš), 50. Daňo (Mlateček, Komárek). Rozhodčí: Veselý – Javůrek, Hájková. Vyloučení: 0:4. Využití: 1:0. Diváci: 101.

TJ Orli Lanškroun – HC Trutnov odloženo.