V pondělí v 9.15 hodin začala hokejistům HC Moeller Pardubice příprava na nový ročník extraligy. Do úvodní fáze se prozatím nezapojil Dominik Hašek. Brankářská legenda se bude připravovat individuálně pod vedením osobního trenéra Josefa Bruka. S týmem pobude během suché části přípravy pouze týden.

Mužstvo se tedy ráno pod Kunětickou horou sešlo bez své největší hvězdy, chyběli také Jan Snopek a Michal Tvrdík, kteří ve východočeském klubu už nadále nebudou pokračovat. „V nejbližší době oznámíme jejich nová působiště,“ stroze uvedl na oficiálních internetových stránkách klubu generální manažer Zbyněk Kusý.

Snopek odchází z Pardubic po pěti letech, hned v první sezoně získal s týmem mistrovský titul. V minulém ročníku vedl Moeller v extralize jako kapitán. Tvrdík se s Pardubicemi nadobro loučí po dlouhých jedenácti sezonách, během nichž si odskočil na různě časově omezená angažmá do Liberce, Karlových Varů a Znojma.

Změna se týká také veterána Tomáše Blažka. Útočník, jenž za východočeský klub nastoupil v nejvyšší soutěži v sezoně 1992/93 jako sedmnáctiletý junior, končí u A týmu a přestupuje do prvoligové Chrudimi. „Tomáš zde bude pokračovat v aktivní kariéře. V této souvislosti se stává i trenérem na úseku mládeže HC Moeller Pardubice v rámci studia trenérské licence,“ upřesnil Zbyněk Kusý.

Trenérská dvojice Václav Sýkora – Jan Votruba společně se specialistou na kondiční přípravu Ivanem Svědíkem nachystala hokejistům osmitýdenní blok přípravy. Na led vyjede mužstvo poprvé 20. července.