Dvakrát v průběhu utkání se domácí hokejisté dostali do situace, jakou nechtěli dopustit, tedy k nutnosti dotahovat. To se proti Spartě obvykle nevyplácí. Poprvé to bylo po Tomáškově akci při hře čtyři na čtyři, Frodl, který dostal po výborném představení v Olomouci další příležitost, byl bezmocný. Odpověď Dynama přišla před polovinou zápasu, kotouč šel po ose Dvořák – Cienciala - Říčka – odkrytá sparťanská svatyně. Jenže stále ve druhé třetině šly Pardubice znovu do mínusu, Forman procpal zpoza branky puk přes bránící hráče a Frodla, aniž sám pořádně věděl jak, podstatné ale bylo, že skončil za brankovou čárou. A tak znovu tuhá dřina a stahování skóre. Vyšlo to ve 48. minutě, když Radilovu individuální akci dotáhl do gólového konce Kousal. A více gólů ze hry nepadlo, byť slibných šancí bylo habaděj, ale ani přesilovka v prodloužení Dynamu k obratu nepomohla. Co naplat, do akce museli nájezdníci a moc jim to nešlo, teprve v páté sérii předvedl úspěšné zakončení Horák a to byla trefa znamenající druhý bod mířící do hlavního města.

Očima trenérů

Richard Král, HC Dynamo Pardubice: V první třetině byla Sparta o fous lepší, pak se to srovnalo, ve třetí třetině jsme možná o kousek byli lepší my. Nějaký gól mohl padnout na obou stranách, oba brankáři podali velice kvalitní výkony. Celkově se hrálo dobře do defenzívy, moc přečíslení nebylo. V závěru jsme neproměnili přesilovku čtyři na tři, v nájezdech byla šikovnější Sparta. Bylo to vyrovnané utkání, lidem se líbilo.

Pardubice vs. Sparta.Pardubice vs. Sparta.Zdroj: HC Dynamo Pardubice

Pavel Patera, HC Sparta Praha: Do utkání jsme vstoupili dobře, dali jsme první gól a měli další šance. Pak se hra srovnala, každý z týmů byl chvíli na koni. Remíza po šedesáti minutách je spravedlivá, v penaltách rozhodlo štěstí a samozřejmě umění hráčů. Byl to náš nejlepší venkovní výkon, protože první dva zápasy od nás nebyly dobré. Chtěli bychom být od začátku sezony vyladění co nejlépe, ale vše si bude snad co nejrychleji sedat.

HC Dynamo Pardubice – HC Sparta Praha 2:3 SN (0:1, 1:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Branky: 28. Říčka (Cienciala, Dvořák), 48. Kousal (Radil, Vála) – 5. Tomášek (Jandus, Řepík), 32. Forman , rozhodující nájezd Horák. Rozhodčí: Jeřábek, Vrba – Šimánek, Synek. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 8963. Pardubice: Frodl – D. Musil, Čerešňák, Dvořák, Košťálek, Vála, Hrádek, Bučko – Kousal, Zohorna, Radil – Říčka, A. Musil, Cienciala – Koffer, Rákos, Paulovič. Sparta: J. Kovář – Graňák, Krejčík, Polášek, Mikliš, Němeček, Jandus, Jurčina – Sobotka, Horák, Řepík – Safin, Tomášek, Kaše – D. Simon, E. Thorell, G. Thorell – Forman, Vitouch, Přibyl.

V neděli 2. října hostí Dynamo na domácím ledě České Budějovice (17:00).