Bronz byl blízko, na Chrudim zbylo ale pouze čtvrté místo

Moravská Třebová – Chrudimští hokejisté nedokázali po týdenní přestávce navázat na dobrý výkon z domácího duelu a přestože v utkání dvakrát vedli a ještě devět minut před koncem drželi potřebnou remízu, prohráli 3:4 v základní hrací době a po bezbrankovém prodloužení padli v samostatných nájezdech, ve kterých ani jednou neskórovali. Ze zisku bronzových medailí se tak radují hráči Slovanu.

21.3.2017

Bramborová medaile nebylo to, po čem tým chrudimských hokejistů toužil. Přesto se dá o letošní sezóně hovořit jako o vydařené, i když se Chrudimští loučí se sezónou porážkou.Foto: Tomáš Straka

Moravská Třebová – Chrudim 4:3 Prodloužení 0:0. Sam.nájezdy: 1:0

Branky: 12. Ministr (Aulehla), 26. Kobza (Kvapil), 40. Aulehla (Polák), 52. Řehulka (Kobza), rozhodující nájezd Kvapil – 12. Štěpánek (Budínský), 25. O. Polák (Dobiáš), 50. Karásek. Nájezd proměnil: Kvapil. Nájezdy neproměnili: Ministr – Dobiáš, Novák, Kišš. Rozhodčí: Kratochvíl – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 797.

HC Slovan Moravská Třebová: Štefl – Polák, Rosendorf, Pokorný, Rajnoha, Kvapil, Kutmon – Čikl, Ministr, Aulehla, Kobza, Faltus, Řehulka, Schneider, Mička, Muselík.

HC Chrudim: Ament – Burkoň, Seidler, Machač, Kalous, Urban, Budínský – Dobiáš, Novák, Karásek, Koreček, Plch, O. Polák, J. Polák, Kišš, David, Novotný, Kopečný, Štěpánek, Solnička.

V opatrné úvodní třetině se soupeři prosadili jednou. Skóre otevřel v ponechané výhodě Štěpánek, vzápětí však zužitkoval Ministr Aulehlovu asistence a srovnal.

Podobný vývoj měla prostřední část. Nejprve vrátil Chrudimi vedení O. Polák, pohotovou dorážkou však Kobza zařídil vyrovnání na 2:2. O další vzruch se postaral únikem Štěpánek a faulem Kutmon, trestné střílení hostující útočník neproměnil. Naopak v přesilové hře se prosadil Aulehla a Slovan poprvé v zápase vedl – 3:2.

Hosté však ve třetí části navýšili obrátky, v 50. minutě Karásek vyrovnal a za stavu 3:3 by bronz brali hosté. Chrudimští šli navíc následně do přesilovky, což však nevadilo Řehulkovi, který v oslabení unikl a pálil do růžku Amentovy branky – 4:3. Tento výsledek platilo i po závěrečném klaksonu, takže se pokračoval do prodloužení. V něm mohly oba celky rozhodnout, nepovedlo se to nikomu a ke slovu se dostali nájezdníci. Jediným z nich, kdo svůj pokus úspěšně zakončil, byl Kvapil, zatímco Štefla nepřekonal ani jeden z tria protihráčů.

Autor: Jakub Novotný