Družstvo Kostelce čeká baráž sdruhým celkem II. třídy. TPS Železné hory (stejně bodů sKostelcem, ale horší vzájemné zápasy) sestoupí do „dvojky“. Vítěz II. třídy postupuje přímo mezi elitní desítku.

I. třída

Torpedo Pardubice– Dynamo Rosice 10:3 (4:0, 3:1, 3:2)

Branky: Janeba 5, Kučera 2, Kmošek, Vopršal, Andrejs– Chyba st. 2, Zahálka.

Rozhodčí: Říha– Hrouzek.

Vutkání, ve kterém favorit potvrdil své ambice, byl vyloučen jedinýhráč.

Vysmáté zmije Pardubice– Želvy Chrudim 2:5 (0:1, 1:4, 1:0)

Branky: Němec, Palaščák– Karel a Petr Dufkovi, Kačmarik, Lukošík, Lochman.

Rozhodčí: R. Budinský– Havelka.

Již rozhodnutý zápas byl deset minut před koncem poznamenán zbytečnými emocemi, ze kterých vyplynuly vyšší tresty: Dubovči 10NESP., Florian 5do konce utkání resp. Lochman 5do konce utkání.

Holomci Slatiňany– SDH Kostelec 9:8 (6:2, 1:2, 2:4)

Branky: Pekárek 3, R. Malinský a Svoboda po 2, Janovský, Jičinský– Pražák a Tlapák po 2, Jablečník, Pokrývka, Šimon, Skrovný.

Rozhodčí: R. Budinský– Havelka. "Desítku“ za NARZ obdržel Petřík.

Bojovníci zKostelce se nezalekli čtyřgólového manka po první třetině, poté mohutně dotahovali a oremízu je připravilo vyloučení Sokola včase 59:29, když za pět vteřin vstřelil vítězný gól Marek Jičínský.

Česká Bělá– Rozsochatec 6:6 (4:2, 1:2, 1:2)

Branky: Bílek a Tunheber po 2, Petr, Janáček– R. Černý 3, Ježek 2, Svoboda.

Rozhodčí: Teplý– Slabý. Vyloučení: 8:7, navíc „desítka“ pro Blažka (ČB).

Na obou stranách po dvou trestných stříleních a nakonec zasloužená dělba bodů, když lídr tabulky dal opět příležitost hráčům zlavičky.

Stars Hlinsko– TPS Železné hory 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Branky: Kopecký, Popelka, Mach, Švec– Žďárský.

Rozhodčí: Zahálka– Mergl.

Favorizovaní domácí ve slušně hraném utkání soupeři nic nedarovali. Konečná tabulka základníčásti:

10.Železné hory A 18 2 1 15 51:125 5

VI. kole play off hrají: Rosice– Česká Bělá, Želvy Chrudim– Vysmáté zmije Pardubice, Holomci Slatiňany– Torpedo Pardubice a Rozsochatec– Stars Hlinsko.

Skupina opostup

Nové Hrady– Telmont Chrudim 9:3 (2:1, 2:2, 5:0)

Branky: Pozdník 3, Šafránek 2, Houser, F. Šplíchal, Kuška, Broulík st.– Zavoral 2, Kutílek.

Rozhodčí: Hájek– Starý. Vyloučení: 4:3, navíc Petr Broulík ml. 10OT.

Vyspělý taktický výkon „domácích“ slavil úspěch. Soupeř vposlední třetině rezignoval, připsal si první porážku.

AMAT Pardubice– Tuněchody (utkání bude sehráno vNT).

Jokerit Skuteč– Hrochův Týnec 5:2 (1:1, 3:1, 1:0).

Branky: Bouška 2, Dalecký, Pečenka, Klenor– Jar. Kolbaba 2.

Rozhodčí: Hrouzek– Hájek. Vyloučení: 6:3. „Desítky“ pro Miroslava Kučeru a Jaroslava Klenora (oba JS).

Oba týmy nastoupily vneúplných sestavách.

Čankovice– Devils Pardubice 2:3 (1:0, 0:2, 1:1)

Branky: Dušan Chocholouš, Stoklasa– Bugel, Šemík, Štamberg.

Rozhodčí: Nevole– Mergl.

Zvyrovnaného duelu vyplynula řada trestů (13:10), navícv „desítky“ pro Horčičku a Douděru (oba Č). Štamberg rozhodl ovítězství až v59.minutě.

O9.– 14.místo

Vrbatův Kostelec– ZH Pardubice 7:8 (1:4, 3:2, 3:2)

Branky: Paseka 4, Hrubeš, Cepl, Mendrich– Hlaváček 4, Martine, Koblížek, Máslo, Kopecký.

Rozhodčí: Říha– Daleký. Vyloučení: 5:3, navíc TH pro Jakuba Musila.

Ve vyrovnaném bojovném utkání domácí neproměnili řadušancí.

Svinčany– Zaječice 2:4 (0:1, 0:0, 2:3)

Branky: Bartoň, Čapek– Urban 2, Bačkovský, Pavlík.

Rozhodčí: Hrouzek– Starý. V60. „chytil desítku“ na NESP Petr Nejtek (Z).

Herně vyrovnané utkání (střely 33:35, zásahy brankářů 31:31) rozhodla lepší koncovkahostí.

Wignes Pardubice– Železné hory B (hrálo se ve středu– po uzávěrce).

Pořadí po neúplném třetím nadstavbovém kole: ZH Pardubice 12, Železné hory B 8, Vrbatův Kostelec 7, Wignes Pardubice a Zaječice po 5, Svinčany 3body.

Rozhodnutí disciplinární komise OSLH: Jakub Musil (ZH Pardubice) zastavena činnost na tři mistrovská utkání.