Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...

HOKEJ: Nečekaně vysoká výhra České Bělé

Chrudim – Středeční odvetné semifinále play off vmeziokresním hokejovém přeboru I. třídy určilo druhého finalistu, stejně jako soupeře, který si to rozdá o pomyslný bronz.

13.3.2010

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Archiv VLP

Tři zbývající utkání se odehrají na místním zimním stadionu: o 3. místo Holomci Jezbořice – Torpedo Pardubice (SO 13. 3. od 17.00). První finále Česká Bělá – Želvy Chrudim (PA 12. 3. od 20:45) a odvetné finále Želvy Chrudim – Česká Bělá (NE 14. 3. od 19.15).

I. třída

SEMIFINÁLE PLAY OFF

Želvy Chrudim – Torpedo Pardubice 7:3 (1:0, 1:1, 5:2). Branky: D. Říčař a Lochman po 2, Kusý, Navrátil, Srnka – Kučera, Držka, Habivský. Rozhodčí: R. a L. Budinští. Vyloučení: 6:4. Využití: 3:1. Souboj druhého a třetího týmu tabulky po základní části přinesl vúvodních dvou třetinách vyrovnaný hokej. Vposlední dvacetiminutovce Pardubičtí už nestačili fyzicky, neboť bojovali sdevíti hráči vpoli (ostatní na horách) proti téměř kompletním Želvám.

HC Sokol Česká Bělá – Holomci Jezbořice 14:2 (4:0, 3:2, 7:0).
Branky: Dipold 3, Blažek, Bílek a Kunz po 2, Tecl, Koubek, Svoboda, Vomela, Rakušan – Štěpánek, Janovský. Rozhodčí: Kratochvíl – Pekárek. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. Až za stavu 5:0 vstřelili Holomci první gól, který je postavil ve druhé třetině na nohy, ale závěrečná dvacetiminutovka už byla exhibicí vysokého favorita letošního přeboru.
Torpedo Pardubice – Želvy Chrudim 4:4 (1:0, 1:1, 2:3). Branky: Úlehla 2, Kmošek, Paleček – Lochman 2, D. Říčař, Linek. Rozhodčí: Rulíček – R. Budinský. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Také vodvetě nastoupilo Torpedo jen sdevíti hráči vpoli. Začalo chytře odzadu a vedlo 2:0. Vúvodu druhé třetiny šli potupně na třestnou lavici jeho tři hráči a zpřesilovky Želvy vstřelily úvodní gól. V závěrečné třetině Želvy otočily na 2:4 (Lochman střílel dva góly během 49. minuty). V58:04 si hosté vzali oddechový čas, soupeř začal bez brankáře a nejlepší hráč na ledě Úlehla (známý ligový rozhodčí) vyrovnal. Remíza však stačila Želvám kpostupu do finále, Torpedo čeká boj o 3. příčku.
Holomci Jezbořice – HC Sokol Česká Bělá 5:8 (0:6, 4:1, 1:1). Branky: Pekárek 2, Janovský, Chlupáč, Poloprudský – Musílek a Tecl po 2, Cinegr, Dipold, Kudláček, Janáček. Rozhodčí: Rulíček – R. Budinský. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:3. Hosté vstoupili do utkání impozantně a již za čtyři minuty svítilo na časomíře 0:3. Pak Sokolové proměnili dvě přesilovky a do šatny přidali Holomkům šestý gól. Obrat přišel po změně stran, ve 24. byl stav 3:6, navíc Pekárek neproměnil trestné střílení. Závěr už byl vyrovnaný, další finalista se již zaměřil na udržení vítězství.

II. třída

Této skupině zbývá dohrát následujících pět utkání: Wignes – TPS „B“, Kostelec – Rosice, TPS B – TPS A, Telmont – Ji. Skuteč a Kostelec – HC Amat. Dvacetizápasovou „pouť“ již dokompletovaly ZH Pardubice, HC Zaječice a HC Devils Pardubice.

Telmont Chrudim – Devils Pardubice 8:2 (0:0, 3:0, 5:2). Branky: Machata, Štrup, Sedláček, Mašík, Dundáček, Zavoral, Augusta, Šikl – Štamberg, Bugel. Rozhodčí: Pekárek – L. Budinský. Vyloučení: 3:0. Bez využití. Oslabení: 1:0. Znezáživné první třetiny se Telmont postupně probouzel a teprve vzávěrečné dvacetiminutovce padalo více branek. Za stavu 8:0 se střelecky prosadili i Devils, který nastoupil jen sosmi hráči vpoli.

Jiskra Skuteč – Zaječice 11:2 (5:0, 0:2, 6:0). Branky: Ligr 3, Kusý 2, Vinař, Vajmar, Vokoun, Kadlec, Zoulík, Prešek – Kolář, Zb. Pejcha. Rozhodčí: Starý – Hrouzek. Vyloučení: 2:5. Využití: 3:0. Ve slušně hraném utkání lepší Jiskra s15 hráči, soupeř jen sdevíti, což signalizovalo předpokládaný vývoj utkání. Domácí po chybách před vlastní brankou nabídli soupeři ve druhé třetině snížení. Gólový výpadek dohnali vzávěrečném dějství. Nejlepší hráči: Ligr – Zb. Pejcha.

Zaječice – Telmont Chrudim 4:6 (0:3, 1:1, 3:2). Branky: Vašák, Zb. Pejcha, Pavlík, Novotný – Novák 2, Mašík, Zavoral, Sedláček, Meduna. Rozhodčí: Říha – Hrouzek. Vyloučení: 3:1. Využití: 0:1. Utkání bylo vrežii hokejovějších hostů, kteří vzávěru povolili soupeři výsledek korigovat.

Dynamo Rosice – ZH Pardubice 3:8 (0:5, 2:0, 1:3). Branky: L. Zahálka, Hansl, P. Zahálka – Koblížek 2, Hlaváček, Verner, Černý, E. Musil, Janecký, Tankos. Rozhodčí: Říha – Starý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Favorit rozhodl o svém vítězství pěti brankami vprvní třetině. Vprostřední dvacetiminutovce se prosadilo střelecky jen Dynamo, které korigovalo na 3:8 v poslední minutě zdvojnásobné přesilovky.

HC Amat – Wignes Pardubice 12:2 (5:0, 1:0, 6:2). Branky: Paar a Krupka po 3, Pravec a Strouhal po 2, Mácha, D. Tomiška – Vlasič, J. Slouka. Rozhodčí: nehlášeni. Vyloučení: 4:3. Využití: 3:0. Oslabení: 1:0. Oboustranně slušně hrané utkání svítězstvím favorita.

TPS „A“ – Dynamo Rosice 5:3 (1:1, 2:1, 2:1). Branky: Táborský + dvě asistence, Vavřina, J. Čech, Tlustý, P. Jelínek – L. Zahálka, Laštůvka, Komárek. Rozhodčí: Rulíček – Slabý. Vyloučení: 2:2. Dynamo šlo ve slušně hraném utkání dvakrát do vedení (0:1, 1:2), poté se čtyřikrát prosadili domácí a Rosice už jen stačily Komárkem korigovat na konečný výsledek.

ZH Pardubice – Devils Pardubice 12:4 (5:1, 5:2, 2:1). Branky: E. Musil 4, Peleška 3, Palaščák 2, Janecký, Kábele, Kubálek – Šemík 2, Vilím, Celer. Rozhodčí: Mergl – Nevole. Vyloučení: 5:7. Favorit bez větší námahy dohrál letošní soutěž a těšit se může na postup do I. třídy.