Hokejisté hostů se v České Třebové nepředvedli v příliš dobrém světle a po zásluze odjeli s přídělem pěti branek. Sami přitom nedokázali dosáhnout ani čestného úspěchu. Brankář Ament navíc pochytal několik dalších stoprocentních příležitostí domácích a dvakrát také Chrudimské zachránila tyč.

Č. Třebová – Chrudim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)


Branky a asistence: 7. Smékal (Vondráček, Škvor), 21. Hemský (Vlček), 33. Schejbal (Pelán, Pejcha), 41. Zadina (Vondráček, Vlček), 53. Schejbal (Fink, Škvor)
Vyloučení: 11:11. Využití: 2:0
Rozhodčí: Prchal – Suchánek, Zemánek.

Jako první otevřel skóre utkání v sedmé minutě Smékal, když při hře čtyři na čtyři celkem snadno překonal chrudimskou obranu a sám před Amentem nezaváhal.

Stejně suverénně si vedl hned na začátku druhé třetiny Hemský. Když po polovině utkání vystřelil mezi kruhy Schejbal a zvýšil náskok svého týmu už na 3:0, nevypadalo to s chrudimským týmem vůbec dobře.

Přechod do útoku se rodil jen velice těžce a naopak chyby v obraně přibývaly. Domácí navíc nepohrdli výhodou přesilové hry pět na tři a po nástupu do třetí části skóroval Zadina.

Brankou z již klasické přesilové hry uzavřel gólový účet večera Schejbal. Chrudim bude mít možnost napravit zaváhání v neděli v další Třebové, tentokrát Moravské.HC Chrudim: Ament (53. Dominik Cvrček) – Urban, Turčáni, Budínský, Burkoň, Machač, Švadlenka – Vágner, Plch, Kišš – Ondřej Polák, Novák, Brožek – Jiří Polák, Seidler, David Cvrček – Kopečný, Štěpánek, Jan Polák.