Hokejová krajská liga mužů pokračovala o víkendu osmým kolem její třetí části. Hokejisté místního HC jeli do Pardubic k předehrávce již v sobotu, kde tomuto soupeři oplatili domácí jednogólovou porážku a navíc potvrdili svoji vzestupnou formu již čtvrtým vítězstvím v řadě. Ve středu je čeká těžká prověrka, domácí utkání s lídrem tabulky – Chocní, která nečekaně doma podlehla Světlé. Zázraky se dějí – první prohrál s posledním!

ZH Pardubice – Chrudim 2:8 (1:2, 0:4, 1:2). Branky: Dobiáš 2, Králíček 2, Dvořák 2, Holub, Bartoníček.

Hodinový trénink na domácím ledě před odjezdem do Pardubic jistě týmu trenéra Jiřího Fibigera prospěl. Jan Turčani, který rozdává radost jak na ledě, tak v kabině, ještě před nedávnem střílel góly v meziokresním přeboru. V době chřipkové epidemie byl povolán zpět do mužstva HC s tím, aby posílil zadní řady. Při odchodu k autobusu sebevědomě prohlásil: „Co jsem se vrátil opět do mužstva, ještě jsme neprohráli, takže jedeme pro další vítězství." A měl pravdu!

Chrudimští po dvou ubráněných přesilovkách, inkasovali ve 14. minutě z hole Fouska – 0:1. Naštěstí po sedmnácti vteřinách přišla rychlá odpověď, když po akci Králíčka zakončoval Dobiáš – 1:1. V 17. minutě Králíček ve spolupráci s Bartoníčkem dostal svůj tým do vedení 1:2. Prostřední dvacetiminutovka všechno podstatné rozhodla. Čtyři góly v síti Truhláře daly jasnou odpověď na to, kdo je pánem pardubického ledu: 22. Dobiáš (Bartoníček), 24. zaúřadoval první útok: Dvořák (Plch, Kišš), 33. Králíček (Dobiáš), 37. při vyloučení Šejby z přesilovky Holub stanovil stav po čtyřiceti minutách 1:6. Ve 40. minutě udělil rozhodčí Kejř trest Kiššovi 5 + do konce utkání za hrubost se zraněním Palaščáka. V úvodu závěrečné části ve 43. Dvořák (Plch) navýšil skóre na 1:7, ve 48. Křečan korigoval na 2:7, ale poslední slovo měli hosté, když druhá lajna rozebrala pardubickou obranu: Bartoníček (Králíček, Dobiáš) 2:8.

„První obdržený gól nás ‚nakopl' natolik, že až do konce zápasu jsme byli jednoznačně lepší," pochvaloval si po zápase trenér Fibiger, který ještě dodal: „Po celé utkání jsme střídali čtyři útoky, výborně zachytal Dundáček, dobře jsme sehráli oslabení, kdy jsme byli pět minut ve čtyřech. Do tohoto duelu nás motivovala porážka ze ZH v domácím prostředí, potřebovali jsme se před středečním zápasem s Chocní zvednout, dostat se do pohody, což se myslím podařilo."

Sestava HC Chrudim: Dundáček – Vích, Turčani, Sýkora, Schweinfurter, Urban, Zrůst – Kišš, Dvořák, Plch – Králíček, Bartoníček, Dobiáš – Holub, Novák, Procházka – Cvrček, Vacek, Slavík.

Do úplnosti: Polička – Moravská Třebová 6:7 SN, Choceň – Světlá 3:4.

Skuteč – Česká Třebová 1:2 (1:0, 0:1, 0:1). Branky: Pešek – Novotný, Poskočil.

V utkání, ve kterém dominovali oba brankaři, se domácí hokejisté ujali vedení ve 13. minutě gólem Peška – 1:0. Ve 28. minutě bylo utkání přerušeno pro opravu mantinelu.V 37. zůstal v prostoru mezi kruhy nepokrytý obránce Novotný, jenž poprvé překonal výborně chytajícího Adama Herynka 1:1. Ve třetí třetině hráli hokejisté Skutče neustále v oslabení a jednu z přesilovek využil hostující obránce Poskočil ve 43. minutě k vedení svého týmu – 1:2. I k závěrečné power-play se trenér Milan Minařík musel rozhodnout v době, kdy na trestné lavici seděl znovu domácí hráč. I z tohoto důvodu (nedisciplinovanost) se domácí k šanci na vyrovnání již nedostali.

Sestava HC Skuteč: Herynek – Netolický, Tocháček, Štursa, Lígr, L. Kusý – Sládek, M. Klusoň, J. Kusý, F. Klusoň, Tomín – Kadlec, Pražan, Vrána, Pešek, Opletal.

Do úplnosti: Litomyšl – Lanškroun 4:2

Středa, 6. února: Chrudim – Choceň (18.30), Lanškroun – Hlinsko, Skuteč má volno.