Chrudim – Litoměřice 3:6 (0:3, 1:2, 2:1)

Východočeši chtěli po tomto souboji přeskočit svého soupeře a odpoutat se tak z barážové příčky.

Jenže první třetina se domácím hrubě nepovedla. Přesto měli několik příležitostí. Velkou překážkou však pro ně byl zkušený gólman Salfický. Litoměřice těžily ze své rychlosti a nabídnuté šance dokázaly využít. Poprvé se prosadil v 9. minutě dorážkou Heinisch, pouhých pět vteřin poté, co domácí přečkali oslabení. Ve 12. minutě unikl Slížek a prostřelil Landsmana – 0:2. A po necelé minutě přidal třetí gól blafákem Gengel.

V úvodu druhé části Kousal nadvakrát nepřekonal Salfického a ve 24. minutě přišel trest v podobě gólu Kříže – 0:4.

V polovině utkání už byli domácí na ručník, když z přesilovky zvýšil Stříteský již na 0:5. Po faulu Salfického se dočkali gólu konečně i Chrudimští, dal ho Šeda.

Domácí to nevzdali ani v posledním dějství a Cyganov a Semorád korigovali na 3:5. Při dlouhé power play pečetil do odkryté brány Tvrzník.

Fakta – branky a asistence: 34. Šeda (Král, Drtina), 44. Cyganov (Táborský, Kaut), 48. Semorád (Drtina, Klejna) – 9. Heinisch (Mrňa), 12. Slížek, 13. Gengel (Mrňa), 24. Kříž (Šinágl, Sklenička), 30. Stříteský (Hašek, Sklenička), 60. Tvrzník (Hašek). Rozhodčí: Ondřej – Klein, Skopal. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 650. HC Chrudim: Landsman (30. Ament) – Mocek, Toužimský, Jaroměřský, Žák, Drtina, Táborský - Cyganov, Kousal, Kaut – Klejna, Fořt, Kapec – Semorád, Král, Šeda – Goiš. HC Stadion Litoměřice: Salfický - Kříž, Evan, Martinka, Sklenička, Vobořil, Mizera - Gengel, Šinágl, Tvrzník - Horčička, Slížek, Hašek - Novák, Mrňa, Heinisch - Šrámek, Hlusička, Gula – Stříteský.

(pn)

Hradec Králové – Ústí n. L. 3:4 (0:2, 2:2, 1:0)

Po dobrém vstupu do nadstavbové části se hradečtí hokejisté trápí. Třetí porážku v řadě připravilo Východočechům vedoucí Ústí nad Labem.

Vypadalo to, že rozhodnuto bude už po necelé půlhodině, kdy na světelné tabuli svítil stav 0:4. Jeden z horkých favoritů první ligy na ČEZ Stadionu názorně předvedl, proč je jeho cílem baráž o extraligu.

Do hradecké branky se podruhé za sebou postavila sedmnáctiletá naděje Pavelka, ale z klece se pakovala už v 25. minutě. Obdržené branky si však mladý gólman těžko mohl vyčítat.

Jenže Hradečtí se obdivuhodně zvedli. Do konce druhé třetiny snížili brankami Moskala a Budínského. A když v 55. minutě po akci kapitána Roubíka vstřelil kontaktní branku Kubica, bylo zaděláno na velké drama. Hradec si v závěrečných minutách vytvořil drtivý tlak zvýrazněný přesilovou hrou, ale největší šance Budínského skončila ve výstroji Orcta.

Fakta – branky a asistence: 37. Moskal (Křetínský), 39. Budínský (Volráb, Vágner), 55. Kubica (Roubík) – 2. Čurilla (Hampl, Alinč), 10. Šagát (Mikulík, Čurilla), 25. Pajič (Klobouček), 28. Alinč (Hampl). Rozhodčí: Florian – Bertlík, Koskuba. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. Diváci: 1087. HC VCES Hradec Králové: Pavelka (25. Luňák) – Křetínský, Klement, Hendrich, Čáp, Vágner, Chmelíř, Horák – Kubica, Roubík, Kadlec – Budínský, Koudelka, Volráb – J. Hruška, Moskal, Čermák – Berger, Jindřich, O. Hruška – Šejnoha. HC Slovan Ústečtí Lvi: Orct – Němeček, Pojkar, Klobouček, Hořava, Poživil, Gureň – Šagát, Mikulík, Ludvík – Čurilla, Alinč, Hampl – Diviš, Pajič, Rod – Kloz, Hanzl, Handlovský – Hovorka.

(šp)

Tábor – Vrchlabí 3:4 SN (0:3, 2:0, 1:0 – 0:0).

A přijeli pěkně nabuzeni. Domácí tým od úvodu zatlačili do hluboké defenzivy a dlouho na sebe nenechaly čekat ani góly. Ve 3. minutě prokázal dostatek důrazu Hanzl – 0:1. V 11. minutě vypálil Chaloupka a teč Kubeše vyhnala pavouky z rohu Čechovy branky. Vrchlabští si úvodní část zápasu užívali a třetí gól přidala v přesilovce lednová posila Vrtek – 0:3.

Řeháčkovi svěřenci tak šli do druhé části se slušným náskokem, jenže už v sobotu ukázali, jak umí podobně rozjeté duely ztrácet. Ve 21. minutě dovolili snížit Mrkvičkovi, a když se trefil i Nedorost, bylo o drama postaráno.

V poslední části normální hrací doby byl náskok hostů vymazán. Ve 49. minutě se podruhé prosadil Mrkvička a nakonec bylo Vrchlabí rádo za prodloužení.

Nájezdy stejně jako v sobotu ovládli jistý Koutský a střelci Bezouška s Vrtkem.

Fakta – branky a asistence: 21. Mrkvička, 35. Nedorost (Mrkvička, Matušík), 49. Mrkvička (Matušík, Nedorost) – 3. Hanzl (Filip), 11. Kubeš (Chaloupka, J. Drábek), 14. Vrtek (Duben, Čížek), rozhodující nájezd Bezouška. Rozhodčí: Zubzanda – Guth, Rittich. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:1. Diváci: 450. HC Tábor: Čech – Hartmann, Černý, Havran, Petráček, Koktan, Kanov, Hastrman – Šperger, Kocar, Štrba – Nedorost, Mrkvička, Matušík – Voříšek, Kratzer, Kolomý – Vild. HC Vrchlabí: Koutský – V. Drábek, Pácal, Matějíček, Duben, Zukal, Chaloupka, Poživil, Čížek – Kubeš, Hubáček, J. Drábek – Tvrdek, Kříž, Bezouška – Bláha, Filip, Látal – Vrtek, Urban, Hanzl.

(to)

I. liga – 35. kolo, skupina o 1. - 8. místo, další výsledky: Jihlava - Znojmo 2:3, Olomouc - Chomutov 7:6 sn, Beroun - Havlíčkův Brod 5:6.
Skupina o 9. - 16. místo, další výsledky: Benátky n. J. - Kadaň 5:2, Třebíč - Písek 3:2.