Hlinecké čekal zápas tabulkových sousedů v České Třebové. Domácí se jistě chtěli revanžovat za potupnou porážku z Olšinek v poměru 1:13! Skuteč jela do Litomyšle s přáním uhrát co nejčestnější výsledek, když v odloženém zápase druhého kola prohrála doma s tímto soupeřem 1:5.

Do úplnosti Sázavské derby: Světlá Ledeč 8:1. A jak to všechno nakonec dopadlo, čtěte v následujících řádcích.

Brankové hody v poslední třetině

HC Chrudim HC Spartak Polička 7:0 (1:0, 2:0, 4:0). Branky: Kišš 2, Holub, O. Polák, J. Polák, Dobiáš, Cvrček. Rozhodčí: Sedlák Kalus, Motýl. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 111. Když v začínající druhé minutě odstartoval brankové hody Holub ve spolupráci s Cvrčkem, málokdo očekával, že další gól přidají domácí téměř až v polovině utkání. Chrudimští dlouho nemohli nalézt recept na brankáře Šauera, nepřekonali ho ani při dvojnásobné přesilovce, trvající téměř dvě minuty! Početní výhodu se domácím podařilo zúročit až při vyloučení Máši ve 29. minutě, kdy Kišš z přihrávky Jiřího Poláka posunul skóre na 2:0.

S chutí hrající favorit ve 32. přidal další přesný zásah, kdy junior Ondřej Polák (Dvořák, Langr) stanovil stav po čtyřiceti minutách 3:0. Přestože Polička po celý zápas hrála otevřenou hru (zásahy brankářů 19:24), gól se jí nepodařilo vstřelit ani v závěrečném dějství, kdy naopak čtyřikrát inkasovala: 43. Kišš (Novák) 4:0, 48. brankář Šauer nestačil dojet vracející se puk, naopak jej vypíchl Jiří Polák a bylo to 5:0. V 52. Dobiáš individuálním průnikem a blafákem navýšil stav na 6:0 a v 57. po „mele" před brankou poličského strážce svatyně, nejprve po střele Holuba zazvonila tyčka a dorážka Cvrčka znamenala konečných 7:0.

„Šli jsme do zápasu s cílem zvítězit a neinkasovat. V první třetině nám chyběl trochu pohyb, v dalším průběhu si myslím, že už to bylo z naší strany velmi slušné představení," poznamenal trenér Jiří Fibiger.

Sestava HC Chrudim: Chalupa Formánek, Urban, Budinský, Zrůst, Novotný, Turčani, Švadlenka Dobiáš, Novák, Kišš Cvrček, J. Polák, Holub Langr, Dvořák, O. Polák + Slavík.

Nečekaný remízový bod „trefil" Sládek

HC Litomyšl HC Skuteč 6:5 SN (2:1, 3:1, 0:3, 0:0 1:0). Branky: Dospěl 2, Švec, Uhlíř, Dvořák, rozhodující nájezd Kosejk Hladík, Kusý, Komárek, Netolický, Sládek. Skutečští se bez obav pustili do soupeře, který neoplývá takovou kvalitou jako tomu bylo v minulé sezóně. Nevyužili však první přesilovku, naopak soupeř první šanci využil v začínající šesté minutě Švec 1:0. O minutu poté domácí kapitán Dospěl zvýšil na 2:0. Naštěstí v úvodu deváté minuty Hladík korigoval na 2:1. Oboustranné gólové šance již změnu skóre nezměnily.

Dle tradice druhá třetina nedopadla pro hosty příznivě. Ve 29. Uhlíř, ve 31. Dvořák a ve 33. Dospěl se zasloužili o vedení 5:1, čímž se zdálo být rozhodnuto. Kusý ale vstřelil ve 36. důležitý gól na 5:2, což bylo dobré znamení do závěrečného dějství. To potvrdil ve 43. Komárek snížením na 5:3. Kapitán Netolický vstřelil v začínající 51.minutě kontaktní gól na 5:4 a domácí se začali obávat o výsledek. O zaslouženou a velmi nečekanou remízu se postaral Sládek v 55. minutě 5:5.

Prodloužení o vítězi nerozhodlo, jely se samostatné nájezdy. Jediným úspěšným exekutorem se stal Kosejk (sezónu působil v dresu Skutče), který rozhodl o dvou bodech pro Litomyšl, Skutči zůstal alespoň bod. Nečekaný výsledek je tou nejlepší pozvánkou na nedělní derby s Chrudimí ! Utkání začíná jako tradičně v 17 hodin.

Sestava HC Skuteč: A. Herynek Netolický, Brdička, L. Kusý, Pešek, Hladík Hudec, Ročeň, Štursa, Vágner, Havel Sládek, Komárek, Kunc, Wasserbauer, Stupavský.

Vyrovnání v samém závěru zápasu

HC Česká Třebová HC Hlinsko 5:4 SN (1:0, 0:3, 3:1, 0:0 1:0). Branky: Vlček 2, Kvasnička, Hemský, Krejnus Šulc, Bláha, Havelka, Kavalír. Hlinečtí v tomto důležitém souboji tuto partii po prohrané úvodní části dobře rozehráli. Vždyť otočili stav na 1:3, poté 2:4. Potřeba bodovat naplno se však rozplynula v porážku na samostatné nájezdy.

Když se už zdálo, že vyrovnaná první třetina skončí bez gólů, matador Kvasnička ve spolupráci s Dohou v začínající devatenácté minutě rozvlnil síťku za gólmanem Malým 1:0.

V prostřední části se Hlinečtí zvedli, když dokázali stav otočit na 1:3. Ve 27. Šulc (Bláha) 1:1, ve 30. Bláha ve spolupráci s Koželuhem 1:2 a ve 33. Havelka (Šuvara) 1:3. Ve 37. přišel trest pro hráčskou lavici hostí, ale ti dvoubrankové vedení ubránili.

S nepříznivým stavem se Českotřebovští nemínili smířit, v závěrečném dějství dokázali využít chyb a nedůsledností soupeře. Nejprve ale ve 42. po teči Kavalíra zazvonila tyč. Ve 45. Hemský korigoval na 2:3. V 51. po přihrávce od T. Ptáčka následoval průnik Kavalíra a z jeho blafáku šli Hlinečtí opět do dvoubrankového vedení 2:4.

Závěrečná desetiminutovka zvedla tři stovky diváků ze sedadel, góly padaly v samém závěru. V 57. Krejnusem z přesilovky vstřelili Kohouti kontaktní gól na 3:4. Po zbytečném faulu přišlo vyloučení na straně hostí a soupeř šest vteřin před sirénou Vlčkem stav srovnal na 4:4.

V prodloužení měli více šancí hosté, ale ty nedokázali využít. V penaltové loterii měli v úvodu navrch brankáři: Malý chytil střelecký pokus Hemského, vzápětí Mahdal vychytal Šulce. Ve druhé sérii se trefil Vlček, Mahdal vychytal Kavalíra. Rozhodnutí měl na své holi Kvasnička, proti byl Malý. A protože vzápětí vynikající Mahdal kryl pokus Havelky, zůstaly dva zlaté body Kohoutům.

Sestava HC Hlinsko: Malý Wasserbauer, Sobotka, Vondráček, Koželuh Šuvara, Bureš, Havelka, Kavalír, Zadina, T. Ptáček, Šulc, Štěpánek, Bláha.

Světlá n. S. Ledeč n. S. 8:1.

ZH Pardubice Moravská Třebová, Lanškroun Choceň. Zápasy skončily ve čtvrtek po uzávěrce.

13. Ledeč n. S. 14 1 0 1 12 30:119 4

V nedělním (8. 12.) šestnáctém kole si to spolu rozdají: Hlinsko Litomyšl, Skuteč Chrudim, Moravská Třebová Světlá, Ledeč Česká Třebová, Polička Lanškroun, Choceň Chotěboř. Všechny zápasy začínají v 17 hodin.