Helas Brno - FK Chrudim 3:6 (0:4)

Branky: 24. Hanák (Krištof), 29. Lukšija (Matejov), 36. Svoboda (Krištof) – 4. André (Vincenzo), 5. Vincenzo (Everton), 10. Vincenzo (Everton), 17. Igor, 25. P. Drozd (D. Drozd), 37. Igor (André). Helas Brno: Klímek (Mykytjuk) – Cupák, Zdráhal, Havel, Směřička – Krištof, Lukšija, Matejov, Balog, Hanák, Svoboda, Danko, Benda. FK Chrudim: Victor (Javorski) – Everton, Igor, André, Vincenzo – Záruba, Max, D. Drozd, P. Drozd – Koudelka, Slováček, Mareš, Stránský.

Chrudim vstoupila do zápasu s Helasem s úvodní brazilskou čtyřkou. Ta byla velmi aktivní a velmi brzy poslal své spoluhráče do vedení André a na něj vzápětí navázal i Vincenzo. Hosté i nadále drželi otěže ve svých rukách a v 10. minutě potvrzoval pohodlné vedení znovu Vincenzo.

Na nepříznivý vývoj zareagovali domácí hrou bez brankáře a nápor Chrudimských tak tím otupil. Přesto svěřenci trenéra Alecia se ještě jednou v první půli prosadili, když v 17. minutě Igor vystihl chybnou rozehrávku soupeře a nekompromisně rozvlnil brněnskou síť - 4:0.

Po poločasové pauze nic nenasvědčovalo, že by se měli hosté bát o zisk tří bodů. Ve 24. minutě však Helas podnikl rychlý protiútok a Hanák z dorážky překonal Victora. Východočeši přišli s rychlou odpovědí a po bratrské spolupráci skóroval Pavel Drozd na 5:1.

Brno pokračovalo ve hře bez brankáře a zasloužilo si další branku, která přišla ve 29. minutě po rozehraném rohovém kopu. Domácí se následně snažili ještě více zdramatizovat vývoj střetnutí, což se jim podařilo po brance Svobody na 3:5, ale na tento stav zareagovali gólem Igora a Chrudim tak brala další tři body do tabulky 1. Futsalové ligy. Nadále si tak drží náskok jedné výhry na druhou Plzeň.

Max (hráč FK Chrudim): ,,Odehráli jsme skvělý první poločas, začali jsme přesně tak, jak chtěl trenér. Domácí často hráli power play, bohužel jsme dostali tři góly, musíme rozebrat, kde jsme udělali chyby a ty opravit, protože je nechceme opakovat. Na druhou stranu jsme hráli proti hodně dobrému soupeři, takže důležitá výhra a pokračujeme dál."