Ve 4. kole baráže o první ligu místní hokejisté zdolali vítěze druholigové skupiny Západ HC Most 6:4 a upevnili si tak vedení v pětičlenné soutěži. Nyní je však čekají čtyři zápasy venku a potřebují v nich „urvat“ nějaký ten bodík, aby nemuseli všechno dohánět v závěrečném domácím klání 30. března s Jindřichovým Hradcem.

Ale to je ještě hudba budoucnosti. Vraťme se ještě k utkání s Mostem, pro něhož to byl úvodní zápas baráže (předchozí utkání měl odložené kvůli epidemii příušnic, která zasáhla Mostecko). A jejich start pro ně začal šokem. Již po třiceti vteřinách hry mostecká obrana faulovala ujíždějícího Fořta a ten z následného trestného střílení v pohodě otevřel skóre. V 11. minutě sice Nedrda srovnal střelou z mezikruží na 1:1, ale za pouhých 19 vteřin vrátil Semorád dělovkou od modré čáry opět vedení svému týmu.

Ve druhé třetině domácí svůj náskok navýšili až na 5:1, když se postupně prosadili Goiš, Cyganov (při oslabení) a Šeda (při přesilové hře). Početní výhodu využili deset vteřin před klaksonem i Mostečtí a snížili tak na 5:2.

V závěrečném dějství to dlouho vypadalo, že se už nic podstatného neurodí. Chrudimští pochopitelně nikam nespěchali a soupeř jakoby se už smířil s porážkou. Jenže v 55. minutě se prosadil Luštinec, hosté ožili a při power play se jim podařilo snížit na rozdíl jediného gólu. Naštěstí v jejich pokračující hře bez brankáře skóroval do prázdné branky Toužimský a pečetil tak cenné tři body.

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Chtěli jsme chytit začátek, protože víme, že soupeř kvůli nemoci delší dobu netrénoval. Prvních pět minut bylo výborných, jenže poté jsme trochu přestali bruslit. Před druhou třetinou jsem musel v kabině zvýšit hlas, stáhli jsme hru na tři pětky, protože vývoj pro nás nebyl příliš ideální. Odskočili jsme na 5:1, jenže opět přišel v závěru třetiny zbytečný faul a snížení. Toto jsem hráčům vyčítal, protože ten gól dal Mostu naději. Závěr zápasu byl bohužel opět zbytečně dramatický. Jsem samozřejmě rád za tři body, ale je to pro nás opět ponaučení. Zítra se na to musíme podívat, protože s mužstvem druhé ligy nesmíme povolit a nechat zápas zdramatizovat. Most mě opravdu překvapil. Na to, že někteří jeho hráči byli nemocní, tak hráli velmi dobře, byli aktivní. Byl jsem se podívat na jejich zápase s Kláštercem a tam se mi příliš nelíbili. Dnes to bylo o poznání jiné. Měli skvělé přesilovky, brejkové situace a byli velmi nebezpeční. Jsem rád, že jsme je porazili a že je máme úspěšně za sebou.“

Kamil Kašťák, trenér HC Most: „Měli jsme velice špatný začátek, když jsme po naší chybě dostali z trestného střílení první branku. Kluci se toho lekli. Zápas rozhodlo rozmezí mezi 30. - 35. minutou, kdy jsme třikrát inkasovali. Jsem rád, že tu poslední třetinu hráči nevzdali, zabojovali a zápas zdramatizovali. Nakonec jsme sahali po bodu, ale po chybě v power play jsme inkasovali pošesté. Musím ale uznat, že domácí byli dnes lepším celkem.“
Úvodní polovinu baráže uzavřou chrudimští hokejisté sobotním utkáním v Jindřichově Hradci.