Bohužel další nyní nepřidali, přestože ještě deset minut před koncem drželi na ledě favorita nerozhodný stav 2:2, když pokaždé dokázali rychle odpovědět na vedení soupeře. V závěrečné třetině ale vyvinuli Severočeši velký tlak, který jim nakonec přinesl vítězství 5:2.

Utkání zhodnotili jako tradičně trenéři obou zúčastněných celků.

Radim Rulík, trenér KLH Chomutov: „První dvě třetiny jsme nehráli dobře. Soupeř hodně kouskoval hru, neustále střídal, třeba i po pěti vteřinách hry, takže jsme se vůbec nemohli dostat do zápasového tempa a rozhodně nepředváděli dobrý hokej. Ve třetí části se náš výkon rapidně zlepšil a myslím si, že jsme si za něj toto vítězství zasloužili.“

Pavel Rohlík, trenér HC Chrudim: „Chomutov byl samozřejmě favoritem zápasu, naši hráči se ale za předvedený výkon rozhodně nemusí stydět. O výsledku rozhodlo posledních dvanáct minut celého střetnutí, v nichž nás domácí dostali pod enormní tlak. My hrajeme poslední zápasy pouze na šest obránců, kluci byli unaveni a již neměli sil náporu soupeře odolat. Jako pozitivum však vidím skutečnost, že jsme si dokázali, že umíme sehrát vyrovnanou partii i se silným protivníkem. A to má pro nás, hlavně před zápasy pravdy, které nás čekají, velký význam.“

Play out se zřejmě nevyhnou

Do konce dlouhodobé části 1. ligy schází odehrát ještě čtyři utkání, ve hře je tedy 12 bodů. Při pohledu na tabulku, zejména na dvanácté, poslední postupové místo do play off, zjistíme, že Chrudimští na tuto příčku okupující Havlíčkovým Brodem ztrácí bodů 11, což je pro ně prakticky neřešitelný odstup. Je tedy takřka jisté, že se letos do vyřazovacích bojů nepodívají a budou hrát play out, to je soutěž, v níž se tři nejhůře umístěné týmy (nepočítejme odstoupivší Havířov) střetnou každý s každým dvakrát doma a venku o jedno sestupové místo.

Body nasbírané v dlouhodobé části zůstávají v platnosti, hracími dny jsou středa a sobota. Startuje se prvním kolem ve středu 10. února, sestupující bude nejpozději znám v sobotu 27. března.

A nejvážnějším soupeřem v tomto zápolení o bytí či nebytí v soutěži zřejmě bude svěřencům kouče Rohlíka letošní nováček první ligy, tým Salith Šumperk. A právě s ním se hned ve středu střetnou na domácím ledě v rámci 13. kola nadstavbové části.

Dá se proto s klidem označit toto utkání bitvou o šest bodů, i když v play out se bude hrát ještě o dalších 24 bodíků a případné klopýtnutí můžou obě mužstva v klidu napravit. Nicméně Východočeši mají před tímto zápasem na soupeře náskok právě těch třech bodů a kdyby se jim podařilo zítra zvítězit, odstup by se navýšil na mnohem přijatelnější šestibodový rozdíl.

Chce to ale jediné, zabojovat! Odehrát utkání na více jak sto procent, minimálně zopakovat nasazení z minulého domácího střetnutí s Hradcem Králové, vyvarovat se chyb v obraně a naopak se tlačit před hostující svatyní do zakončení a vypracované příležitosti proměňovat. Hráče i zkušenosti na to Chrudimští mají, tak jen věřme, že to na ledě prodají.

Utkání se Šumperkem potřebuje fanoušky

Chrudim – Veledůležitý zápas čeká ve středu na domácím ledě prvoligové hokejisty HC Chrudim. Od tradičních 18 hodin zde totiž přivítají v přímém souboji dvou sestupem bezprostředně ohrožených celků mužstvo Salith Šumperk. Moravané jsou na patnáct místě tabulky, leč na Chrudimské ztrácí čtyři kola před koncem dlouhodobé části pouhé tři body. Je proto zřejmé, že v tomto utkání půjde oběma celkům opravdu o hodně.

Vzájemná střetnutí těchto soupeřů se v letošní sezóně vyznačují velkou vyrovnaností, bodově navrch ale mají Šumperští. V základní části nejprve doma porazili Východočechy 6:4, aby v odvetě ukořistili v Chrudimi bod za porážku 3:4 v prodloužení. Jejich vyrovnávací gól půl minuty před koncem šedesáté minuty mají jistě mnozí ještě v živé paměti. V nadstavbě pak vyhrál doma Salith taktéž v prodloužení, tentokrát 5:4, přičemž i zde zachránil prohru úspěšnou power play.

I z těchto výsledků zcela jasně vyplývá, že mají svěřenci kouče Rohlíka soupeři co vracet, a právě zítra by mohl přijít den odplaty. Na cestě za třemi body se ale rozhodně neobejdou bez podpory svých fanoušků, kteří jsou jejich šestým hráčem. Proto byste neměli váhat a zítra přijít na zimní stadion své oblíbence podpořit. Nezapomeňte, úvodní buly se vhazuje v 18 hodin.

Poznáte hokejistu Chrudimi podle první nápovědy?

Chrudim – Soutěž vytvořená na základě spolupráce Chrudimského deníku a HC Chrudim o zajímavé ceny pokračuje. Dnes budete podle první nápovědy hádat jméno konkrétního hráče:
1: Hledaný hokejista měří podle oficiálních zdrojů 180 cm a má dlouholeté zkušenosti z extraligy.
Víte, kdo to je? Pokud ne, počkejte si na zveřejnění druhé indicie. Minulé tipování pro vás bylo snadné, jak ukázaly zaslané odpovědi. Žádný ze soutěžících nehádal špatně. Všichni vyřkli jméno Jana Šedy, což je správná odpověď. Tentokrát jsme vylosovali náte–li Gabrielu Novákovou a žádáme ji, aby se dostavila k převzetí ceny na utkání se Šumperkem, kde jí bude předána cena.
Své tipy na dalšího hledaného hráče posílejte na chrudimsky@denik.cz, nebo písemně na Soukenická 154, Chrudim, 537 01. (red)


RADEK PECINA