Česká Třebová – Chrudim 4:3

Branky: 6. Fúzik, 20. Kavalír, 36. Šimončič (Škvor), 42. Šimončič (Pejcha, Stehno) – 11. Haltuch (Cvrček), 18. Kišš (Novák), 34. Štěpánek (Kopečný). Rozhodčí: Kratochvíl, Hájek – Kis, Schaffer. Vyloučení: 12:7. Využití: 1:2. V oslabení:1:0. Diváci: 726. Třetiny: 2:2, 1:1, 1:0. Stav série: 2:1.

HC Kohouti Česká Třebová: Nimmerrichter – Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch – Fúzik, Jindřich, Zadina – Šimončič, Stehno, Hemský – Pelán, Kavalír, Zítka – Schejbal, Fousek, Pejcha.

HC Chrudim: Ament – Kalous, Brožek, Seidler, Haltuch, Budínský, Machač – Kišš, Novák, Jiří Polák – Plch, Ondřej Polák, Dobiáš – Koreček, Cvrček, Karásek – Kopečný, Jan Polák, Štěpánek.

Do vedení se dostali domácí díky gólu Fúzika. Hráč s číslem patnáct napoprvé Amentovu branku vůbec netrefil, puk odražený od zadního mantinelu už ale do do klece doklepl. Hosté si však svou aktivní hrou dokázali vynutit fauly a z přesilové hry se trefil Haltuch nahozením od modré. Další přesilovkovou trefu přidal Kišš, který dorazil pumelici Nováka.

Při další přesilové hře mohli jít hosté do dvougólového vedení, jenomže do kombinace útočících hráčů se připletl čárový rozhodčí a k odraženému puku se dostal Kavalír, který z protiútoku překonal Amenta a při oslabení vyrovnal na 2:2.

„Musím pochválit všechny své hráče. Hráli jsme opravdu dobře. Kluci bojovali a makali. Bohužel soupeř vytěžil z minima maximum. My jsme měli hluchou chvilku na začátku třetí třetiny a inkasovali jsme rozhodující branku. Ve třetím zápase ale určitě nevyhrál lepší tým."
Jiří Polák, trenér HC Chrudim

Třetí gól Chrudimi nabídl brankář Nimmerichter na zlatém podnose. Při snaze o rozehrávku trefil pouze před sebou stojícího Kopečného a kotouč se odrazil k Štěpánkovi, který měl čas se ještě rozhlédnou okolo sebe a pohodlně poslat puk do zcela odkryté branky. Ani tento moment domácí nesložil. O dvě minuty později se v závaru před Amentem prosadil bekhendem Šimončič. Stejný hráč utkání i rozhodl, když na začátku třetí třetiny využil slabší chvilky hostů a poslal svůj tým znovu do vedení.

Chrudimští se sice rychle oklepali a znovu se dostal do pozice aktivnějšího týmu. Gól se jim ale už vstřelit nepodařilo. Nepomohli jim ani dvě přesilovky v posledních pěti minutách hry. V závěrečné minutě dokonce dostali hosté možnost hrát dvojnásobnou přesilovku. Bohužel pro ně až v čase 19:58.

Chrudimští tak musí zkonsolidovat síly na dnešní utkání. Hraje se od 18:30.

„Doma vyhrajeme a ve čtvrtek postoupíme do finále," hlásí Kalous

Hráči HC Chrudim jsou v semifinálové sérii s Českou Třebovou lepším týmem. Přesto prohrávají 1:2 na zápasy a už dnes pro ně může sezóna skončit. To si ale v žádném případě nepřipouští obránce Miloš Kalous. Ten naopak věří chrudimskému týmu. Podle něj outsider nepříznivý stav zvrátí a ve čtvrtek oslaví postup do finále.

Jak bys utkání zhodnotil?Hráli jsme dobře, ale rozhodla poslední třetina. V ní jsme dostali rychlý gól a už se nám nepodařilo tam nějaký další domlátit.
Při vyrovnávacím gólu na 2:2 pomohl domácím rozhodčí. Přimotal se vám do kombinace a od něj se puk odrazil ke Kavalírovi, který ujel a vyrovnal. Nerozhodilo vás takové smolné vyrovnání?
Rozhodčí udělal chybu a připravil šanci domácím. Všichni rozhodčí jsou ale součástí hry a nás to bohužel stálo těžce vydřené vedení. Myslím si, že nás to ale příliš nepoznamenalo.

V zápase jste byli nicméně lepší. Je hodně mrzuté, že jste nedokázali ten drtivý tlak z druhé třetiny přetavit ve více branek?
Určitě to zamrzí. Sezóna nám ale neskončila. Máme ještě domácí zápas. Ten vyhrajeme a ve čtvrtek to tady doklepeme do finále.

Česká Třebová hrála hodně pasivně. Čím si to vysvětluješ?
To je jednoduché. Mají strach. Oni jsou favorit série celé soutěže, od kterého se postup očekává. My jsme naopak splnili cíl sezóny už proti Chocni. Kohoutům jsme navíc na domácím ledě srazili hřebínek a rozhodně teď nepůsobí tak sebevědomě jako v průběhu sezóny.

Snažíte se hráče soupeře hodně dohrávat, našli jste v tomto recept jak proti Kohoutům uspět?
Určitě je to rozhodí. To platí na každého a na ně dvojnásobně, protože si myslí, že jsou mistři světa.

Co dneska scházelo k tomu, abyste ten gól navíc dali?
Nedáváme góly z před brankového prostoru. Jejich gólmanovi to tam neustále vypadává a my nejsme schopní to doklepnout.

Brankář Nimmerichter opravdu nepůsobí jistě.
Ne, my jsme ho prostě jen trefovali. Ten kluk ještě včera hrál v útoku a my jsme z něj dnes udělali brankáře.

Vy jste z pozice obránce nesmírně ofenzivně laděn. Hodně podporujete útok a často protihráče i v hloubi útočného pásma napadáte. Je tohle role, kterou po vás trenér chce?
Kouč mě k tomuhle moc nenabádá. Většinou je to z mé hlavy. Mně se líbí hráči v NHL, kteří takhle hrají a snažím se takhle hrát.

Takže jste takový chrudimský Erik Karlsson…
Karlsson je spíš takový ottawský Miloš Kalous (smích).