Trenér Jiří Fibiger své svěřence blíže seznámí, co mužstvo čeká, než začnou boje o body v krajské hokejové lize, o které jsme přinesli nedávno první zprávu zaměřenou na los krajské ligy mužů, a to pod názvem „Na dospělé v KLM čeká složitá sezona.". Ledová plocha zdejšího zimního stadionu bude k dispozici od 20. srpna.

Vzhledem k tomu, že už před časem v jednom z médií vyšla zpráva o hokejovém Metuje Cupu, kde má startovat i HC Chrudim a samotní funkcionáři tohoto klubu o této novince nic nevěděli, obrátili jsme se přímo na trenéra Jiřího Fibigera, který je uveden jako zástupce HC Chrudim v tomto turnaji. „Ano, obrátil jsem se s dostatečným předstihem na organizátory turnaje a přihlásil do něho i naše mužstvo. Tento turnaj bude vhodnou a také kvalitní prověrkou před mistrovskými zápasy. Kromě utkání v tomto jistě zajímavém měření sil se soupeři z Královéhradecka sehrajeme ještě několik dalších přípravných zápasů. S tím vším chlapce seznámím na naší první předsezonní schůzce ve čtvrtek 16. srpna, která se uskuteční v 19 hodin v kabině zimního stadionu," svěřil se našemu Deníku trenér chrudimských hokejistů. Ti by rádi, stejně jako v loňském ročníku, čeřili vody na předních místech tabulky.

Metuje Cup 2012, přípravný turnaj mužů v ledním hokeji se bude hrát pod záštitou starostů měst Náchoda a Jaroměře. Pořadatelem jsou hokejové kluby obou výše uvedených měst. Každé mužstvo sehraje pět utkání dle rozlosování. Chrudim se v tomto případě nestřetne s Chocní a ZH Pardubice, se kterými bude hrát o body v Pardubické KLM.

Premiérové kolo se odehraje v neděli 16. září s těmito dvojicemi: Jaroměř Pardubice, Vrchlabí Nová Paka, Chrudim Třebechovice a Náchod Choceň. Další los pro HC Chrudim: NE 23. 9. Chrudim Nová Paka, ST 26. 9. Vrchlabí Chrudim, NE 30. 9. Chrudim Jaroměř, ST 3. 10. Náchod Chrudim.

JAROMÍR DOLEŽAL